Щоб вродило рясно, удобріть завчасно: як відновити запаси корисних речовин на грядках

Щоб вродило рясно, удобріть завчасно: як відновити запаси корисних речовин на грядках


Найперше потрібно очистити місця майбутніх грядок від бур’янів і рослинних залишків та винести їх за межі ділянки. Якщо вони без ознак хвороб, то можна закласти їх у компостну купу, а потім внести в якості добрива під перекопування ґрунту. При потребі, разом з добривами додайте крейду або вапно, щоб привести в норму рівень кислотності.
Очищати город від бур’янів потрібно якомога ретельніше. Всі повзучі бур’яни, пирій із частинами його кореневої системи й кульбаби потрібно просто викорчувати з городу всіма можливими способами, скільки б сил ви на це не витратили.
Коли ґрунт вільний від бур’янів і рослинних залишків, можна його удобрити необхідними для кожної рослини елементами: азотом, фосфором і калієм. Оскільки на цих грядках у поточному сезоні нічого рости вже не буде, то можна внести сечовину (20-25 г на квадратний метр), суперфосфат (18-20 г на квадратний метр) і хлористий калій (15-20 г на кв. м.). У цьому випадку хлористого калію боятися не варто, оскільки до весни хлор нейтралізується й буде безпечний для рослин. Крім цього, бажано внести добре перепрілий гній по 5-6 кг на квадратний метр, або перегній (3-4 кг на квадратний метр) і деревну золу – по 250-300 г на квадратний метр ґрунту.
Якщо ґрунти на ділянці важкі й глинисті, необхідно внести річковий пісок по відру на квадратний метр, бажано упереміж з компостом у тій же кількості. Це підвищить пухкість ґрунту і підсилить його родючість.
Піщані ґрунти погано втримують вологу й живильні речовини. Тут необхідно внести  на квадратний метр по відру глини, а також добре перепрілий компост (5-6 кг)), листовий перегній (3-4 кг) і тирсу (відро на квадратний метр). Щодо тирси – будьте уважні – вона може закислити ґрунт, тому потрібно використовувати максимально сіру, тобто, майже перепрілу тирсу.
Кислі ґрунти, де кислотно-лужний баланс (ph) нижчий 6.0, необхідно вапнувати або вносити крейду. Якщо кислотність нижча 4.5, треба застосовувати вапно по 200-250 г на квадратний метр, якщо кислотність від 5.5 до 4.6, то крейду: 250-300 г крейди на квадратний метр.
Природно, що добрива, крейду і вапно восени на грядки вносять, розкидаючи по поверхні, потім перекопують, або переорюють город.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *