Серце на… батарейках! 46-річний Василь Павлюк із Заліщицького району третій в Україні переніс унікальну операцію (ФОТО, ВІДЕО)

Серце на… батарейках! 46-річний Василь Павлюк із Заліщицького району третій в Україні переніс унікальну операцію (ФОТО, ВІДЕО)
Фото НОВА Тернопільська газета.

Днями телебачення та інтернет облетіла новина про те, що 46-річний мешканець Тернопільщини Василь Павлюк 12 жовтня переніс унікальну операцію з імплантації механічного серця. Про це пише журналістка Анна М’ятка на сайті НОВА Тернопільська газета.

Це наразі третя така операція в Україні. Вживила штучне серце нашому землякові команда лікарів Інституту серця МОЗ України під керівництвом професора Бориса Тодурова спільно з професором кардіохірургічної клініки Софії (Болгарія) Дімітром Петковим. Штучне серце — це місток до донорського серця, хоча в Україні наступний крок наразі практично неможливо здійснити, адже пересадку донорського серця не робили вже понад десятиліття через складнощі із законодавством.

Як вдалося дізнатися «НОВІЙ…», Василь Павлюк — мешканець села Садки Заліщицького району. Свого часу він закінчив Чортківське медучилище, все життя працював фельдшером у селі Сапогів Борщівського району, де донедавна мешкав. Вісім років тому чоловік перехворів на запалення серцевого м’яза, жахливі наслідки для здоров’я проявилися лише зараз. Панові Василеві поставили діагноз «дилатаційна кардіоміопатія» (захворювання міокарда з вираженим порушенням насосної функції серця та розширенням обох шлуночків). Імплантація штучного серця врятувала нашому землякові життя, адже без цієї операції жити йому залишалося кілька днів, і на операційний стіл він був доставлений у критичному стані. «Ніби раніше нічого серйозно мене не турбувало… Злегка серце давало про себе чути. Та я зробив кардіограму, і мені сказали…» — розповів журналістам «ТСН» пацієнт з Тернопільщини.

Імплантоване панові Василеві механічне серце — високотехнологічна розробка німецької компанії Berlin Heart, що забезпечує повну циркуляторну підтримку в той час, коли рідне серце на це не здатне. Штучне серце імплантували в грудну клітку пацієнта, воно живиться через електричний кабель від зовнішнього джерела живлення. Люди зі штучним серцем повинні носити з собою сумку з двома акумуляторами, які тримають заряд дві години, та ще два запасні акумулятори. Штучне серце можна регулювати залежно від того, скільки води випила людина, чи має фізичні навантаження. Серце на батарейках може служити до 14 років.

Фото: НОВА Тернопільська газета.

Перші два механічні серця були також імплантовані в Інституті серця — у 2016 році. Незважаючи на досить широке застосування цієї технології в розвинених країнах, для України такі операції залишаються унікальними. Вартість механічного серця та обладнання до нього — 120 000 євро. Василеві Павлюку зробили операцію за рахунок коштів
з бюджету Інституту серця.

«Це непроста операція, я б сказав, що це космічні технології. Імплантувати механічний пристрій і домогтися, щоб він працював, як друге серце, і створював додатковий кров’яний потік, досить складно, — зазначив професор Борис Тодуров. — Повинна бути злагоджена робота хірургів, кардіологів, реаніматологів, інженерів, техніків і перфузіологів — це командна робота, де кожен її учасник повинен бути надійною ланкою і робити свою роботу максимально добре. Щороку втрачаємо 5 тис. пацієнтів, які недочекалися трансплантації органів: серця, печінки, нирок. Кожен день помирає дев’ять осіб. Щоб виправити ситуацію, потрібен новий закон про трансплантацію. Прийнятий цьогоріч закон не дає нам нових можливостей у плані донорства. Найближчим часом будемо просити внести поправки, щоб він був аналогом білоруського або австрійського закону про трансплантацію з презумпцією згоди. У такому випадку можемо розраховувати на те, що тисячі наших пацієнтів можна буде врятувати».

Фото: НОВА Тернопільська газета.

Автор: Анна М’ятка.

Джерело: НОВА Тернопільська газета.





Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *