Став першим послідовником Спасителя: сьогодні день апостола Андрія Первозванного

Став першим послідовником Спасителя: сьогодні день апостола Андрія Первозванного

13 грудня в церковному календарі – день апостола Андрія Первозванного.

Святий апостол Андрій був рибалкою, народився у сім’ї Йони з Віфсаїди (Галілея). В Євангелії можна знайти твердження, що він також був молодшим братом апостола Петра. Коли явився Хреститель, святий пророк, Предтеча Ісус Христос, саме Андрій, Іоанн та Петро стали його першими і найближчими учнями.

Господь покликав Іоанна та Андрія за собою, говорячи: “Підіть і побачите”. Андрій першим з великою радістю пішов за Ісусом Христом, за що отримав ім’я Первозванний. Він перебував з Сином Божим протягом всього періоду його служіння, а після того, як Спаситель воскрес, апостол Андрій з іншими учнями зустрівся з Ним та був присутній на Єлеонській горі, де побачив, як Господь піднісся на Небо.

Після того, як Святий дух зійшов на людей, апостоли кинули жереб, куди кожному з них вирушати і нести Слово Боже. Апостолу Андрію дісталися ті країни, які розташовані вздовж узбережжя Чорного моря, зокрема північна частина Балканського півострова. Апостол, проповідуючи Євангеліє, відвідав Віфінію (Мала Азія), Македонію, Фракію, Скіфію, тобто саме ті землі, де пізніше утворилася Україна. Існують навіть перекази, які свідчать, що Андрій піднявся на північ і дійшов до того місця, де зараз розташований Київ. Він благословив ці землі та передбачив, що в майбутньому його мешканці приймуть християнську віру. Саме тому слов’яни здавна вважали Андрія Первозванного своїм покровителем.

Андрій Первозванний був наділений здатністю зцілювати будь-які хвороби. Тому слава про його чудеса йшла далеко попереду нього. Коли святий був в селищі Патри, правитель Егіат, який проповідував язичництво, наказав стратити Андрія, розіп’явши його на хресті. Щоб страждання продовжувалися якомога довше, Первозванного вирішено було прив’язати так, щоб його тіло утворило букву “Х”. При цьому цвяхів не вбивали, а руки та ноги перев’язали мотузками.

Що не можна робити

На Андрія Церква не дозволяє сваритися, лихословити і ображатися.

Як і в будь-яке інше церковне свято не відмовляйте іншим в допомозі.

Не варто займатися фізичною працею, а також вишивати, в’язати, шити, прибирати в оселі.

На Андріїв день все ще триває Різдвяний піст, тому важливо, щоб страви на святковому столі були пісними.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *