Сукні з кукурудзи, шубки з моху: на Тернопільщині влаштували дитячий показ мод, щоб привернути увагу до екології

Сукні з кукурудзи, шубки з моху: на Тернопільщині влаштували дитячий показ мод, щоб привернути увагу до екології

Свято екоетномоди відбулося у закладі дошкільної освіти №1 «Золота рибка» міста Чорткова. Показом незвичайних колекцій із природних матеріалів прагнули привернути увагу до екологічних проблем. 

Ідея незвичного дефіле виникла у завідувачки дитсадка Раїси Обшарської. 

– Ґаджети і цифрові технології заполонили світ, – каже вона. – У ньому так багато всього штучного, хімічного, синтетичного, що іноді здається, що і людські стосунки стали такими. Нинішнє покоління вже навіть називають цифровим. А в майбутньому ці діти будуть господарями планети Земля. Ми як вихователі знаємо, що дуже багато у характер, звички, світосприйняття закладається у дитинстві. І хочемо, аби стилем життя наших дітей стала екологія. Тому вирішили формувати відповідні навички змалку. Ми всі мешкаємо на цій планеті й тільки разом можемо врятувати її від безжалісного використання ресурсів, як це відбувається тепер. 

Колекцію екологічного дитячого одягу з українськими етномотивами створили працівники дитсадка, а в ролі моделей виступили дівчатка середньої групи. Вони представили різні наряди, в оздобі яких використали найрізноманітніші природні матеріали. Наприклад, казкове вбрання Лісової Феї прикрашене мохом і пампасною травою, а довершило чарівний образ яскраве червоне намисто з шипшини. Сукню з назвою «Стежина життя» виготовили на основі мішковини, оздобили  горіхами, жолудями та квасолею. Наряд з льону, прикрашений насінням гарбуза, квітами безмертника та кермеку отримав назву «Ніжність». Аксесуари до нього створили з гарбузового насіння. Ще один образ – «Повелителька дерев» – виготовлений на основі лляної тканини у поєднанні ясеневих сережок і гілочок туї. Вбрання «Володарка природи» оздобили плющем, барвінком, фізалісом, жолудями та каштанами. 

Всього представили дванадцять моделей одягу. За словами Раїси Обшарської, таке вбрання не тільки милує око, а й корисніше, аніж синтетичні тканини.

– Можливо, у майбутньому хтось із цих дітей стане екодизайнером, – зауважує вона. – Дівчатка носитимуть сукні з кукурудзи, шубки з моху. А прикраси з насіння будуть популярніші й дорожчі від золотих.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *