Тернопіль об’єднує любителів скейтбордингу – змагались, перемагали на «Співочці» та у 23 школі

Тернопіль об’єднує любителів скейтбордингу – змагались, перемагали на «Співочці» та у 23 школі

Вони нестримні, відважні та екстремальні – захоплені скейтбордом тернополяни пробують свої сили та тренуються усюди, де є сходинки чи перешкоди. Таке собі ком’юніті людей, різних за віком, з 2010 року робить неймовірні речі – адже саме у нашому місті розташований найбільший скейтпарк на Західній Україні у парку Топільче. Нещодавно також відремонтовано скейтмайданчик на Циганці, працює закритий скейтмайданчик у підвальному приміщенні  Тернопільської ЗОШ №23.

У суботу змагання скейтерів об’єднали  понад 30 учасників із Тернополя, Кременця, Львова, Хмельницького. Уявіть, що ці люди змагались без поділу на вік – п’ятнадцятирічні  з тридцятип’ятирічними! Це був справжній запеклий батл – початок у парку Національного Відродження, а потім у скейтпарку 23 школи.

– Змагання проходили у форматі «Best trick» з трьох сходинок. «Вest trick» та «Еasy money» в скейтпарку 23 школи, а також  класична гра в «Game of skate», тобто батл трюків, – емоційно розказує організатор змагань Євген Захарчишин, учасник творчого об‘єднання “TAG ²”. – Скейтери, які робили найстильніші, найскладніші, найтехнічніші трюки перемагали і займали своє законне місце на п’єдесталі! Загалом, змагання я організував, аби подарувати свято скейтбордингу тернопільським скейтерам, об‘єднати молодь разом і стимулювати їх до розвитку. Всі отримали незабутні враження та дозу скейтбордингу! На цьому ми не станемо зупинятись і будемо проводити ще масштабніші змагання. Тому чекаємо на всіх!

До організації осінніх змагань зі скейтбордингу долучились ті, хто вже роками підтримує розвиток екстримального спорту, серед них  Віталій Горбунов.

– Вперше я брав участь не як організатор і отримав справжнє задоволення, бо змагались ми всі на рівних, – розповів він. – Радий був допомогти призами – наші переможці, учасники отримали від магазину «Just skateshop» різні сумки, запчастини до скейтів і одяг. Нагородження відбувалось у 23-ій школі, куди ми перейшли, коли почало темніти. Дуже круто, що приїжджають з інших міст до нас.

Відомий прихильник розвитку скейтбордингу у Тернополі Леонід Бучковський також взяв участь у змаганнях.

– Це дуже надихає, що колишнє захаращене приміщення зараз приймає змагання такого рівня, – каже. – Я радий, що нам довірили його і ми разом робимо все, щоби сюди можна було прийти тренуватись зі скейтом – у будні з 15 до 19 години, у вихідні з 12 до 19 години. Тобто ми розділяємо чергування між учасниками нашого неформального об’єднання «Skateboarding School ( TSS)». Також круто, що влада дослухається до нас і ми спільно з Артемом Пилипчуком, Віталієм Горбуновим, Юрієм Суходоляком і ще з великою кількістю людей брали участь у плануванні скейтмайданчиків біля «Орнави», на Циганці і зараз підтримуємо цей рух.

Вперше на цих змаганнях був грошовий призовий фонд – скейтери отримували гроші за виконання складних трюків. Суми невеликі – 10, 20, 50 гривень, але було дуже приємно, що майстерність оцінили  у такий спосіб. Ідея Жені Захарчишина додала перчику у такі екстремальні випробування.

Змагання пройшли на піднесенні, було цікаво, весело і без травм. 

Довідка: близько ста скейтерів об’єднує ініціатива розвитку руху скейтбордингу в Тернополі. Об’єднані  скейтбордисти з 2010 року. Офіційні скейт-парки відкрили у 2015 році у “Топільче”, у 2016 році – на “Циганці”. Змагання скейтерів у Тернополі проходять доволі часто – наприклад, влітку змаганнями у різних частинах міста відзначили Міжнародний день скейтбордингу. 

Олена МУДРА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *