Тернопільська дизайнерка Наталі Стефанчук: «Насолода – це коли все, що робиш – в кайф»

Тернопільська дизайнерка Наталі Стефанчук: «Насолода – це коли все, що робиш – в кайф»

Наталі Стефанчук створює вишукані сукні для інших і для себе – торгову марку «НАТАЛІ – МОДА» знає вся Україна. Тисячі дівчат, наречених, жінок зустрічали свої найважливіші події у вбранні від талановитої дизайнерки. Рік тому Наталі Стефанчук очолила громадську організацію «Планета вільних людей», багато часу приділяє громадській роботі. Чому в житті жінки відбулись такі зміни, секрети успіху та джерела натхнення дізнавалась наша кореспондентка.


Наталі Стефанчук не може сидіти склавши руки – про себе каже «Я – жінка свято», і можна сміливо додати, Наталі – «Жінка – рух» і «Жінка, яка прагне змін». Зміни, які не очікує від держави, місцевої влади чи від інших людей, а ініціює сама – так було від самого початку її кар’єри. Про улюблену роботу може розповідати годинами – і це захоплююча історія розвитку компанії від першого власного весільного плаття до ордена королеви Анни «Честь Вітчизни» на срібній зірці та знаку якості «Вища проба» – «Лідери ХХІ століття».

“Мої сукні приносять щастя і змінюють долю жінок, – розказує Наталі. – Вітрина нашої торгової марки в центрі міста, на вул. Коперника, 9, багато наших клієнтів шукають її очима, і тоді спогади про щасливий день просто «накривають» людей, вони беруться за руки, обнімаються та цілуються просто неба. Я люблю такі моменти”.


Працюючи над власним брендом, Наталі Стефанчук навчилась організовувати події, видавати глянцеві журнали, заснувала модельну школу для дітей, вже понад 25 років організовує та бере участь у днях моди у рідному місті, в столиці України та закордоном.
Здається, життя дизайнерки наповнене по вінця, але минулого року до Наталі Стефанчук прийшли нові виклики.

“Коронавірус і карантин змусили наше суспільство зайти в глухий кут, особливо підприємців, тих, хто сам заробляє на себе і свою сім’ю. Я не виключення – у прямому сенсі залежу від ситуації в Україні, і від святкових подій, до яких готуються люди, а всі урочистості – весілля, дні народження, ювілеї, перше причастя, випускний, покази мод, поїздки закордон, коли люди одягають красиві сукні та елегантні костюми – все відклалось у «шухляду» на невизначений термін. Було прикро, що діти-школярі у карантин залишались поза колективами, вдома, без гуртків, спортивних секцій. Від нас вимагали не працювати, не їздити за кордон, ходити у масках. Я відчула відповідальність перед родиною і тернополянами, саме тому була однією із восьми організаторів автопробігу в квітні 2020 року за відновлення роботи підприємців проти карантинних обмежень, – розповідає дизайнерка”.
Не мовчати, але казати так, щоби почули, допомогла новостворена громадська організація «Планета вільних людей», яка об’єднала небайдужих активних громадян.

Разом ми зробили яскравий старт – були одними з організаторів акції протесту проти дистанційного навчання, брали участь у всеукраїнських акціях проти запровадження для приватних підприємців системи РРО, – розповідає Наталі Стефанчук. – Жили повноцінним життям у карантинних умовах – виїжджали на лавандові поля, сплавлялись Дністром, прибирали від сміття і пластику береги річки Серет. І ще організовували рекорди. І я цим пишаюсь. Наше випускне плаття увійшло в Національний реєстр рекордів України в номінації «Найдовший шлейф у випускній сукні 102 м 87 см», а рекорд «Наймасовіший дитячий танець у дизайнерських масках в карантинних умовах» під час святкування 480-ї річниці Тернополя та свята «Тернопіль – місто щасливого дитинства» виявив бажання дітей жити повноцінно. Обидва рекорди довели, до пандемії можна пристосовуватися, можна дарувати  позитив і радість.


Наталі Стефанчук вирішила, що про важливе найкраще говорити у комфортній атмосфері – і не помилилась. У жовтні після довгого карантинного обмеження зібрала жінок на запашну «Каву по-тернопільськи» – п’ять спікерок поділилось своїми секретами успіху. Став цікавим для усіх учасників перший психологічний форум, організований ГО «Планета вільних людей» на тему «Жінки з Венери, чоловіки з Марсу».

Форум став майданчиком для тернополян, можливістю на відстані витягнутої руки вирішувати наболілі психологічні питання разом зі спікерами, тернопільськими психологами, – розказує Наталі. – Проведення форуму дало нам новий досвід, а частина зібраних коштів була витрачена на організацію іншої важливої події – «Дитячого інклюзивного сонячного свята». Одним із завдань нашої громадської організації є соціалізація дітей. Ми маємо досвід із влаштуванням свят для діток з інклюзією та інвалідністю. Наше інклюзивне «Свято Миколая з рекордним шлейфом» – незабутнє для багатьох дівчат і хлопців з синдромом Дауна, адже більшість вперше були на такій світській події у вечірніх сукнях та елегантних костюмах, взяли участь у фотосесії. Ми разом ліпили, смакували вареники, співали на святі «Коляда з варениками».

Шквал радісних емоцій об’єднав дорослих, юних і малих. Чужих дітей не буває, люблю усіх, як своїх рідних – дітки з інвалідністю повинні одержувати позитивні враження разом з однолітками.
ГО «Планета вільних людей» своїм пріоритетом обрала і правову обізнаність людей. Щоби навчитись, подумати разом, обговорити важливі питання, у Тернополі провели правово-економічні тренінги «Вивчення економічно-правової ситуації в Україні та заповнення декларації з метою захисту економічних прав» і «Україна 2021 – виклики, пробудження і шлях до успіху».

Ми вивчаємо наші права, користуємось ними і даємо можливість кожному розібратись у шаленому потоці сьогоднішньої інформації, вживу побачити, послухати спікерів і зробити власні висновки, – продовжує розповідь Наталі. – Адже своїми конституційними правами і обов’язками 80% українців не цікавляться. Не поширюються знання правової сфери – і не дивно, адже людина освічена відразу стає незручною. Нещодавній приклад це підтвердив. Ми вирішили заявити про зміну статусу і правовідносин та облікувати наші заяви-вимоги. Використовуючи своє заявне право та закон «Про звернення громадян» (ст. 1 і 3) і певний правовий механізм, озвучений спікеркою, правозахисницею Катериною Нечипоренко, прийшли в Тернопільську дирекцію АТ «Укрпошта», щоби подати свої заяви і відправити листи. Ми не вдягнули маски, тому що згідні з рішенням Конституційного суду від 28.08.2020 року, що носіння масок обмежує наші права, у результаті я опинилась у кайданках та у відділку поліції! Але свої заяви ми такі подали.
Нещодавно громадська організація «Планета вільних людей» відзначила свій перший рік діяльності.

Ми започаткували ефективну організацію, здатну змінювати цей світ на краще, – розповідає Наталі Стефанчук. – Водночас, відбувались різні події навколо неї – навіть були спроби рейдерства. Я вдячна усім людям, які мене супроводжують на цьому шляху протягом року. Вдячна своїм однодумцям, шанувальникам, родині та сім’ї. Цього року розпочинаємо новий для нас етап. Прагнемо підвищувати самооцінку сімей, де є діти з інвалідністю, будемо сприяти поширенню правових знань, захищати права людей в Україні, прикладемо максимум зусиль, щоби наша робота була гідно оцінена і на міжнародному рівні.
На всі справи – домашні, бізнесові, суспільно корисні треба черпати сили.

Насолода – це коли все, що робиш, – в кайф, – акцентує Наталі Стефанчук. – На свята традиційно їдемо на батьківщину моїх батьків. Тут минало моє дитинство до 7 років, від кожної травинки віє теплом, свіже повітря п’янить. Тут мене моя бабуся Устина Леонтіївна, заслужений педагог України, вперше посадила за парту і ще до школи навчила писати та читати. Тепер саме тут, у цих бабусиних вишитих подушках, і знаходжу розраду, відпочинок та натхнення. Чудово, що існують сімейні традиції, чудово, коли любиш і поважаєш свою родину та свою батьківщину.
Олена МУДРА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *