Тернополяни розказали, що «дістало» людей, небайдужих до тварин

Тернополяни розказали, що «дістало» людей, небайдужих до тварин

У Тернополі дорослі, діти й домашні улюбленці вийшли разом на Театральний майдан, аби розказати, що «дістало» тернополян, які небайдужі до тварин. Черговим маршем люди намагалися привернути увагу суспільства до проблем захисту тварин. За словами активістів, цирки з тваринами, контактні зоопарки, дельфінарії, хутрові ферми та притравочні станції для полювання – це варварство, якому немає місця в сучасній Україні.

«У світі, де ти можеш бути будь-ким, – будь доброю»

Організатори маршу в Тернополі – представники зоозахисної ініціативи «UAnimals» та благодійного фонду «Вірні друзі».

  • Нас дістало ставлення до тварин, як в Україні, так і в нашому місті. Чому ми маємо розповідати, що своїх домашніх улюбленців треба стерилізувати, а не топити потім у відрах кошенят і цуциків? Ми всі маємо зрозуміти, що гуманне ставлення до тварин – це справа кожного, – зазначила представниця «UAnimals» Людмила Чеховська.
    Люди тримали плакати з написами «Дельфінотерапія – варварство і знущання з тварин», «Україна – гуманна країна», «Цінне кожне життя», «У світі, де ти можеш бути будь-ким, – будь доброю», «Зроби шубу з себе!».
    Олександра власноруч створила плакат «Проти притравочних станцій».
  • Сьогодні носити хутро тварин – це вже дикість. І притравочні станції, де собак навчають на маленьких лисенятах полювати на лисиць, – це дикість, – розповіла вона.
    Її подруга Ольга Пастушак – авторка плакату проти дельфінаріїв.
  • У мене дитина з діагнозом «аутизм», – каже жінка. – Є такий міф, що дельфіни аутизм лікують. Батьки везуть своїх дітей на «дельфінотерапію» у надії, що ультразвук дельфінів допоможе. Але це неправильний вибір і негуманний.
    На марші були кішка на ім’я Редиска. Альона Книш та її хлопець Дмитро взяли на перетримку кошеня і залишили собі.
  • Я за те, щоби з тваринами займались за їх бажанням за кісточку і смаколики. Але проти насильства, коли вимагають у тварин дій за допомогою болю та залякування, як у цирку, – зазначив хлопець.

Безпритульними собаками й котами опікуються за власні кошти…

  • Ми хотіли би, щоби була програма зі стерилізації кішок, – зауважила волонтерка і зоозахисниця Уляна Єфимович. – Зараз безпритульними котиками опікуються волонтери за власні кошти. Стерилізація – від 700 гривень. Поряд зі мною є будинок, де утримують багато котиків, потрібно допомогти у стерилізації, саме цим я і збираюсь зайнятись.
    Людмила Лукіян і її донька Вікторія прийшли на марш зі своєю собачкою Келлі.
  • Келлі наша подружка, – усміхається жінка. – Ми її взяли через оголошення волонтерів місцевої зоозахисної організації «Ноїв ковчег» – побачили на фото і не жалкуємо. Віка дотримується своєї обіцянки гуляти з Келлі й виходить у будь-яку погоду на двір. Прибирає за нею. Шкода, що у парках є урни для того, щоби викинути «какулі» собак, але немає спеціальних пакетиків, як планувалось.
    Ще однією проблемою тварин у місті, за словами керівника ГО «Ноїв ковчег» Володимира Тукала, є відсутність центру реабілітації після травм.
  • Ми зараз почуваємось, як швидка допомога для тварин, – каже він. – В основному потребують допомогти тварини з травмами опорно-рухового апарату. Від міської ради підтримки немає. Допомагають люди – перераховують гроші на рахунок. Співпрацюємо з львівськими та івано-франківськими хірургами. Вартість такої допомоги – від 5000 гривень. Зараз нам важко, бо нема де перетримувати тварин після операцій. Ми були б раді прийняти приміщення, щоб обладнати тимчасовий притулок для лікування, стерилізації, вакцинації тварин, а також подальшого прилаштування.

Покращити життя тварин і людей

Учасники маршу пройшли вулицями Чорновола, Руською, Замковою, Грушевського і повернулися на центральну площу міста, щоби підписати звернення до Тернопільської міської ради та до міського голови з вимогами впровадження програми регуляції чисельності безпритульних тварин. Активісти закликали владу ініціювати спільне обговорення проблем, шляхів для їх вирішення та забезпечення дотримання законодавства у сфері захисту тварин, зокрема нового закону № 2351.

Документ забороняє винищувати безпритульних тварин для регулювання їх чисельності, а також бити, вбивати, отруювати або калічити, у тому числі домашніх улюбленців. Крім того, забороняється жебрацтво із бездомними, свійськими та дикими тваринами.
Сподіваємось, що спільні дії допоможуть покращити життя тварин і людей у Тернополі.
Олена МУДРА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *