Україна вітала Вселенського Патріарха

Україна вітала Вселенського Патріарха

Осяяна щедрим серпневим сонцем Україна зустрічала Вселенського Патріарха Варфоломія. Цей візит символічний та важливий для нашої держави. Бо співпав з величною датою – 30-ю річницею відновлення нашої Незалежності.

Його Всесвятість надає моральну та духовну підтримку Україні та українському народу. Молиться за нас, за мир на нашій благословенній Богом землі. Це Людина, яка відновила історичну справедливість і з рук якої майже три роки тому український народ отримав Томос, що утвердив омріяну духовну незалежність.   

У Києві, в Михайлівському Золотоверхому соборі, відбулася урочиста зустріч та подячна молитва (доксологія) Вселенського патріарха з нагоди прибуття в Україну.

Промовистим та емоційним стало те, що перед цим урочистим Богослужінням Його Всесвятість разом з іншими поважними гостями вшанували жертв Голодомору та новітніх героїв – воїнів, які віддали життя за нашу державу в неоголошеній війні Росії проти України.

Вселенський патріарх Варфоломій разом із предстоятелем Православної церкви України Епіфанієм також відслужили літургію на території заповідника Софії Київської. Саме тут, в соборі Святої Софії, 15 грудня 2018 року відбувся Об’єднавчий Собор, який з трьох розділених гілок утворив єдину Помісну Українську Православну Церкву.

Після літургії Епіфаній подякував Вселенському патріарху за надання Томосу для ПЦУ та експрезидентові Петру Порошенку за його сприяння.

Вселенський Патріарх Варфоломій втретє звершив богослужіння у цьому особливому місці – Святій Софії. Вперше це було рівно 30 років тому, коли ще як митрополит Халкидонський прибув до Києва. А невдовзі в Україні відбулися історичні зміни – вона відновила свою Незалежність.

Вдруге Його Всесвятість молився тут у 2008 році. Цей візит був визначною віхою, від якої розпочався складний, але успішний процес, що завершився наданням Томосу для України.

«Нині Патріарх Варфоломій втретє молиться тут, і цей його візит є винятковим, бо він назавжди увійде в історію як перший візит Вселенського Патріарха до Православної Церкви України, вже визнаної автокефальної Церкви-Сестри, утвердженої у Диптиху Помісних Церков. Віримо, що цей візит Вселенського Патріарха Варфоломія і його сьогоднішня молитва разом з нами так само позначать історичну віху в бутті понад тисячолітньої Церкви Києва, Церкви Руси-України», – наголосив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

За словами Епіфанія, важко переоцінити те, що Його Всесвятість зробив і продовжує робити для вирішення давнього церковного питання в Україні. Тому ми й шануємо Патріарха Варфоломія як великого благодійника українського народу, який підтримав і ствердив велике благо – право молитися в рідній Церкві рідною мовою і мати рівні права з іншими Помісними Православними Церквами світу.

У своїй промові під час Соборної Служби Предстоятелів у Києві владика Варфоломій, зокрема, сказав: «Блаженнійший Митрополите Київський, владико Епіфаніє, вельми любий у Христі брате, я ще раз наголошую, що сьогодні Константинопольська Церква-Матір, як і Патріарх, радіє та тішиться поступу та добробуту Православної Церкви України. Не бійтеся проблем та труднощів, оскільки Велика Церква будує на непорушному та непохитному  фундаменті «а він є Ісус Христос».

Перебування владики Варфоломія в Україні вельми насичене. Вселенський Патріарх та Блаженнійший Митрополит Епіфаній зустрілися у Київській православній богословській академії з маленькими українцями. Як поінформували у пресслужбі Київської Митрополії Православної Церкви України, на зустріч з Предстоятелями завітали діти українських воїнів, які полягли захищаючи Батьківщину від російської агресії, діти кримських татар, діти зі складними життєвими обставинами – сироти й напівсироти та діти з інвалідністю, якими опікується Синодальне управління соціального служіння та благодійності Православної Церкви України.

Вселенський Патріарх Варфоломій і Блаженнійший Митрополит Епіфаній благословили дітей і на згадку про зустріч подарували їм пам’ятні подарунки та іконки.

Також Патріарх Варфоломій та Митрополит Епіфаній взяли участь у IV Міжнародному ветеранському та волонтерському форумі.

На заході за участі Глави держави Володимира Зеленського, зокрема, йшлося про сприяння Збройним Силам України, підтримку ветеранів та вшанування пам’яті полеглих героїв.

«Ми згадуємо тих військових, добровольців і лікарів, які захищали цю благородну землю, починаючи з 2013 року. Сьогодні, коли ми визнаємо й шануємо тих, хто служив у Збройних Силах, ми також згадуємо й шануємо тих, хто віддав найбільшу жертву за свою країну та свою націю, – нехай вічно святиться їхня пам’ять», – сказав на форумі Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій.

Вселенський Патріарх також мав зустріч із Президентом України Володимиром Зеленським. До слова, в Україну Варфоломія запросив Володимир Зеленський ще у жовтні 2020 року, під час поїздки до Стамбулу. Глава держави тоді зазначив, що приїзд Вселенського Патріарха буде важливим моментом у житті України. Кульмінацією 300-річної боротьби за Українську Помісну Церкву.
…Велика кількість вірян з усіх куточків нашої країни приїхали в столицю, аби на власні очі побачити й почути Патріарха Варфоломія. Його Всесвятість, не втомлюючись, вітав їх, як вітають рідних дітей, бажав добра та любові. Усміхалися люди. Усміхалися золотим сонечком чисті голубі Небеса…

На знак особливої пошани до Всесвятійшого Владики і всього того, що Він зробив та робить для Української Православної Церкви й для України, Блаженнійший Митрополит Епіфаній від себе особисто та від ПЦУ вручив Вселенському Патріарху особливу нагороду, спеціально встановлену з цієї нагоди – Великий Хрест Ордена святого Архистратига Михаїла, покровителя Золотоверхої столиці – Києва, і помічника всіх, хто бореться зі злом.

Дякуємо Всевишньому за мудрість наших духовних провідників та наставників. За цей історичний візит Всесвятійшого Вселенського Патріарха Варфоломія. На нашу Українську Православну Церкву.   

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

(Фото з офіційного сайту ПЦУ).

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *