Як минув третій день I-WEEK 2023 у ЗУНУ

Як минув третій день I-WEEK 2023 у ЗУНУ

У Західноукраїнському національному університеті продовжує роботу ювілейний П’ятий Міжнародний тиждень «Стійкість та відновлення через інтернаціоналізацію».

Третій день 8 вересня розпочався з міжнародного дискусійного форуму «Державні фінанси у відбудові України», організатором якого виступив колектив факультету фінансів та обліку ЗУНУ.

Модератор Наталія Починок зазначила, що такі заходи є важливим майданчиком для обміну ідеями та розробки стратегій, спрямованих на підтримку України на шляху до фінансової стабільності та економічного зростання.

Відкрила форум проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Уляна Коруц: «Шановні колеги, високоповажні гості! Тема державних фінансів у відбудові України є надзвичайно актуальною, особливо у час повномасштабної війни. Тому бажаю кожному почути важливі думки, які сприятимуть поступу й відновленню нашої країни!»

Декан ФФО Андрій Кізима додав: «Сподіваюся, що сьогоднішній міжнародний форум стане платформою для активної та плідної дискусії,  обміну досвідом і знаннями. Вірю, що ми зможемо знайти найкращі рішення для вдосконалення фінансової системи України та забезпечення її стійкості та процвітання».

Із доповідями виступили учені Польщі, США, Ірландії, Франції, Естонії, України. Колеги говорили про міжнародне співробітництво для сприяння розвитку науки та молоді України, поточні дії та план післявоєнної підтримки, відродження покинутих міст у післявоєнний період, психологічне відновлення після війни, принципи відбудови, розвиток резильєнтності за балансною моделлю Н.Пезешкіна, досвід канадського бухгалтерського обліку в умовах воєнного часу, міжнародний режим санкцій проти росії, вплив пандемії COVID-19 на рівень безпеки зареєстрованих польських банків.

Натхненною була сесія студентів «Все про мобільність і навіть більше». Модерувала зустріч директор школи міжнародних комунікацій Ольга Царик. 

Юнаки та дівчата обговорювали Еразмус+, короткострокові та довгострокові програми, можливості від Європейського Союзу для молоді,  зміцнення глобальних зв’язків через міжнародні комунікаційні проєкти.

Аня Стасюк, студентка групи МВСК-21, зосередила увагу на європейському молодіжному парламенті: «Наша місія – надихати українську молодь і зробити її відкритою, толерантною та активною». Також вона розповіла про структуру ЄМП, сесійні ролі, регіональні сесії, роботу комітету, міжнародні форуми та багато іншого.

Анастасія Ониськів, студентка групи МВСК-31 окреслила діяльність молодіжної організації AIESEC, особистий та професійний розвиток, волонтерство.

Про повоєнну відбудову: інституційне середовище, міжнародний досвід оцінки збитків та відновлення говорили студенти та професорсько-викладацький колектив факультету фінансів та обліку разом із іноземними партнерами.

Завершився третій день П’ятого Міжнародного тижня зустріччю «Від візії до реальності: досліджуючи університетські проєкти». Проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність) Уляна Коруц презентувала проєкт «TURBO» («Реакція університетів на великі перешкоди: Розбудова стійких систем вищої освіти для управління суспільними кризами та відповіді на них» / «The Universities’ Reaction to Big Obstructions (TURBO): Building resilient higher educational systems to respond and manage societal crises»).

Проєкт спрямований на підтримку реінтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у нові місцеві громади через цільову перепідготовку та ініціативи з соціальної адаптації; обмін кращими практиками та досвідом, пов’язаними з перепідготовкою та соціальною адаптацією ВПО в Україні та на міжнародному рівні; підвищення спроможності українських вишів пропонувати адаптовані, актуальні для ринку освітні програми у галузі бізнесу та менеджменту, що сприятиме швидшій інтеграції до освітнього простору Європейського Союзу; адвокацію вдосконалення нормативно-правової бази української системи вищої освіти, зокрема, визнання мікрокредитів як складової безперервної освіти в університетах; налагодження співпраці між різними зацікавленими сторонами для забезпечення соціальної інклюзивності, підвищення рівня працевлаштування студентів та підтримки якості вищої освіти в періоди суспільних потрясінь.

Доктор філософії, доцент Університету Норд Вероніка Вакуленко визначила період впровадження проєкту, робочі програми, обговорила підготовку і старт «TURBO», запланувала подальші зустрічі, зазначила партнерів, які працюють над проєктом.

Третій день I-WEEK 2023 був насичений цікавими подіями, важливими думками та креативними ідеями.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *