З хворобами полуниці боремося восени

З хворобами полуниці боремося восени


Гарний врожай полуниці напряму залежить від правильного догляду за рослиною. Важливо не тільки поливати й удобрювати кущі, але й обприскувати їх різними хімічними й народними засобами для усунення хвороб і шкідників. Обробка полуниці восени допомагає підготувати рослини до зими й поліпшити подальше плодоносіння.
Улітку й навесні рекомендується уважно стежити за кущами, щоб орієнтуватися, з якими шкідниками й хворобами боротися восени. Осіння обробка допомагає від борошнистої роси, гнилизни, плямистості, попелиці, суничного кліща, білокрилки, довгоносиків, слимаків і равликів, трипсів.
Ціль осінньої обробки – знищення хвороб полуниці й шкідників, які ховалися в листі й кореневій системі у весняно-літній період. Восени можна використовувати більш агресивні препарати. Також вдасться приділити більше часу на обробку полуниці, ніж навесні.

Починати обробляти грядки можна після збору врожаю. При вирощуванні простої полуниці (суниці) обприскувати кущі можна у вересні. Для ремонтантних рослин обробка переноситься на жовтень і листопад.
Спочатку потрібно прибрати грядки: зрізати з кущів старе листя, зібрати слимаків і равликів, позбутися бур’янів і опалого листя. Щоб препарат швидко проникнув у ґрунт, можна перерити міжряддя. При цьому важливо стежити, щоб у ґрунт не потрапило листя, бо саме воно є основним джерелом поширення грибкових спор. Коли всі підготовчі роботи виконані, можна починати обприскувати кущики попередньо підготовленим препаратом.
Осінній час найкраще підходить для використання хімікатів. При їх використанні важливо пам’ятати про запобіжні заходи і неухильно дотримуватись інструкцій.
Та не варто забувати і про народні способи.
• Відвар помідорового бадилля від павутинного кліща. Для відвару потрібно залити 1 кг помідорового бадилля 10 л окропу. Потім засіб має настоятися 5-6 годин, після чого його кип’ятять 2 години. Для приготування відвару можна використовувати листки й пасинки томатів. Засобом рясно змочують листя з обох боків кілька разів за сезон з інтервалом в 5-7 днів.
• Часниковий настій від попелиці. Для приготування настою потрібно залити цебром води 200-300 г здрібненого часнику. Потім його настоюють тиждень. Засіб розпорошують на листя полуниці тричі за сезон з інтервалом в 9-10 днів.
• Настій з кульбаби від суничного кліща. Щоб зробити настій, потрібно 800 г кульбаби залити 10 л окропу. Далі засіб настоюють 4-5 годин. Препарат наносять на листя пульверизатором 2-4 рази за сезон з інтервалом – 5-7 днів.
• Попіл від гнилі. На 1 м2 площі буде потрібно від 70 до 100 г золи. Восени обробку потрібно проводити один раз.
• Настій гірчиці від борошнистої роси. Для приготування необхідно 100 г порошку розчинити в цебрі води й настоювати кілька днів. Готовий засіб розводять з водою у співвідношенні 1:2 і рясно розприскують на листя 2-3 рази за сезон з інтервалом в 10-14 днів.
• Розчин марганцівки. Допомагає від борошнистої роси й суничного кліща. Марганцівку розводять до ясно-рожевого відтінку й застосовують в гарячому стані. Кущі поливають засобом з розрахунком 10 л на 10 м2. Восени обробку проводять один раз за сезон.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *