143 військовослужбовців Шумщини отримали грошову допомогу

143 військовослужбовців Шумщини отримали грошову допомогу

У Шумському районі діє комплексна програма соціальної підтримки малозахищених верств населення «Турбота», на реалізацію програми у 2015 році направлялись кошти для надання матеріальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей. Грошову допомогу отримали 143 військовослужбовці або один із членів їх сімей на суму 82,0 тис. грн. Про це на засіданні колегії РДА за участю голів сільських рад поінформувала начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Алла Сергеєва.

«На сьогодні управлінням соціального захисту населення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, в Шумському районі внесено інформацію про 78 осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та яким надано статус учасника бойових дій, зокрема: про1 інваліда війни III групи; про 2-х учасників війни, статус яким надано комісією для розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу учасника війни при управлінні соціального захисту населення; мешканців сіл Бриків та Сураж, які були залучені до будівництва фортифікаційних споруд в Луганській області. Їм надаються пільги відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – зазначила Алла Сергеєва.

За її словами, учасники АТО мають право на 75-відсоткову знижку на оплату житлово-комунальних послуг у межах норм споживання. Пільги для них надаються по новому порядку незалежно від доходів сім’ї (для окремих категорій пільговиків дохід має значення – не більше 1930 грн. на одну особу). Також вони мають можливість безоплатно щорічно скористатись санаторно-курортним лікуванням. Путівки надаються, згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості. Торік закуплено за рахунок державних коштів одну путівку для учасника бойових дій АТО в санаторій «Медобори», що в селі Конопківка Теребовлянського району. Три військовослужбовці – на черзі. Пройшли психологічну реабілітацію двоє учасників бойових дій АТО в м. Одеса санаторії «Орізонт».

Спеціалістами управління соцзахисту населення РДА зібрано документи на 8 осіб, які постраждали під час проходження військової служби в зоні АТО та подано на розгляд комісії по розподілу благодійних коштів, які надійшли від фізичних та юридичних осіб до Мінсоцполітики. Усі постраждалі отримали кошти по 1176 грн на одну особу на загальну суму 9408 грн.

Окрім того, двом особам встановлено право на пільги як члену сім’ї загиблого ветерана війни.

Із районного фонду «Милосердя і здоров’я» торік надано допомогу трьом учасникам АТО на суму 10780 грн. Перераховано 1460 грн волонтерам для закупівлі круп і виготовлення консервів.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *