30 квітня: святого Зосими – покровителя бджіл, в Україні – День прикордонника. Які сьогодні ще свята і пам’ятні дати?

30 квітня: святого Зосими – покровителя бджіл, в Україні – День прикордонника. Які сьогодні ще свята і пам’ятні дати?

30 квітня – день пам’яті святого Зосима. З дитинства він цікавився духовним життям, прагнув пізнати істинний шлях християнства. В юному віці познайомився з ченцем Германом, який жив на Соловецькому острові. Разом святі побудували там келію 1436 року. І почали стікатися до них ченці та учні, тому довелося розширюватися до храму. Ігуменом же став святий Зосим. Відтоді він відомий як духовний наставник і завзятий захисник християнства. Помер 1478 року.

Особливо наші предки шанували в цю дату бджіл, тому починали вже виставляти свої вулики на пасіку. Навіть проводився спеціальний ритуал – обходили вулики із запаленою свічкою, окропляючи їх святою водою. Потрібно було обов’язково промовити: “Рой роїться – Зосима веселиться”.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 30 квітня:

711 рік – військо Таріка бен Зіяда висаджується на узбережжі Іспанії, почавши її завоювання;

1803 рік – США купляють Луїзіану у Франції за 15 млн доларів;

1838 рік – Нікарагуа відокремлюється від Центральноамериканської Федерації;

1854 рік – відкриття першої залізниці в Бразилії;

1863 рік – початок битви під Чанселорсвіллом;

1900 рік – анексія Гавайських островів Сполученими Штатами;

1918 рік – Миколу Василенка призначають отаманом (очільником Ради Міністрів) гетьмана Скоропадського;

1977 рік – британський рок-гурт Led Zeppelin встановлює світовий рекорд з відвідуваності концертів;

1999 рік – у зв’язку з виконанням свого мандату в Україні завершує роботу місія ОБСЄ;

2018 рік – АТО на сході України змінюють на Операцію Об’єднаних сил.

Який день в Україні та світі

30 квітня в Україні і світі святкують Міжнародний день свічкаря. Головна мета цієї події полягає у приверненні уваги до важкої і важливої роботи свічкарів. Навіть зараз в Мережі існує багато популярних груп, де такі люди активно спілкуються. Започаткували свято 2017 року, а дату обрали на честь дня святого Зосими, який вважався покровителем бджіл. Саме в цей період починають виносити на пасіки вулики, готуватися до збирання меду.

День зачіски (або День вдячності перукарям). Можна назвати професійним святом, коли вшановують роботу перукарів і перукарок, які створюють справжні шедеври. Свято неофіційне і найбільш популярне в США.

В Україні святкують День прикордонника. Головна мета святкування – віддати шану військовослужбовцям, які охороняють межі нашої держави, віддячити тим, хто дістав поранення чи загинув, виконуючи свої обов’язки. Спочатку свято святкували 4 листопада (згідно з Указом президента від 1992 року), але 2003 року перенесли святкування на 23 травня, а 2018 року на 30 квітня. Нову дату запровадили не випадково. Саме цього дня 1918 року армія УНР під час більшовицького режиму в Росії встановила на кордоні державні символи та проголосила незалежність України.

Міжнародний день джазу. Джаз – це унікальний музичний стиль, який виник в США в часи рабовласництва і заснований на імпровізації. Його коріння сягає культурних і музичних традицій африканського континенту, але також на його формування вплинула і європейська музика. Батьківщиною джазу вважається Новий Орлеан на півдні США. Мешканці міста в більшості були католиками і франкомовними, мали цікаву і хорошу їжу, відрізнялися ліберальними поглядами. Але культурне життя міста наповнювали не лише європейські традиції. Від 1700 року тут постійно збільшувалася кількість чорношкірих рабів. По неділях вони збиралися разом і танцювали під барабанну музику.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *