Четверо тернополян номіновані на Національну премію імені Тараса Шевченка

Четверо тернополян номіновані на Національну премію імені Тараса Шевченка

Оприлюднено список кандидатів на отримання в 2016 році Національної премії України імені Тараса Шевченка. Комітет з її присудження прийняв до участі в першому конкурсному турі 60 творчих робіт. Нагадаємо, що ця премія – найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва.

Серед нинішніх кандидатів – чотири уродженці Тернопільщини. Усі вони претендують на премію в одній номінації – література. Це зокрема:

Борис Гуменюк (виходець із с. Острів Тернопільського району, нині киянин, воює в зоні АТО) – за книгу поезій «Вірші з війни» (2015 р., вид-во «Ярославів Вал», м. Київ). Представлено Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.

Петро Сорока (уродженець с. Грицівці на Збаражчині, нині тернополянин) – за дилогію «Жезл і посох» (2015 р., вид-во «Український пріоритет», м. Київ). Представлено Національною спілкою письменників України.

Богдан Чепурко (виходець із с. Осівці на Бучаччині, мешкає у Львові) – за книги «Бручевиця – кров нестерпна» (вид-во «Астон», м. Тернопіль), «Книга перетлумачень: філософська проза», «Полігон Господа Бога: книга випробувань» (обидві: вид-во «Каменяр», м. Львів; усі – 2014 р.). Представлено Національною спілкою письменників України.

Василь Фольварочний (уродженець с. Нападівка на Лановеччині, нині киянин) – за книги «Хрещеники Сталіна» (2012 р.), «Розчахнута душа» (2014 р., обидві: вид-во «Джура», м. Тернопіль). Представлено Національною спілкою письменників України.

Згідно з положенням, щорічно присуджують до п’яти Національних премій, але не більше однієї з кожного напрямку література, літературознавство і мистецтвознавство, публіцистика і журналістика, кінематографія, музичне, театральне, концертно-виконавське, народне і декоративно-прикладне та образотворче мистецтво). Лауреатам виплачують грошову частину премії, розмір якої щороку визначає Президент України.

Ольга ВОЛИНСЬКА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *