Четверо жителів Тернопільщини виготовляли і збували сурогатний алкоголь, зокрема «Горілку Горбачов» (ФОТО)

Четверо жителів Тернопільщини виготовляли і збували сурогатний алкоголь, зокрема «Горілку Горбачов» (ФОТО)

Із 1 березня 2016 року збільшено розміри ставок акцизного податку, зокрема на спирт для виготовлення алкогольних напоїв – у півтора раза: із 70 грн 53 коп – до 105 грн 80 коп. Відповідно, зросла вартість алкогольних напоїв та тютюнових виробів, у зв’язку з чим правоохоронці фіксують активізацію тіньового ринку підакцизних товарів. Про це повідомили у відділі комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

DSC_0014

Під час проведення операції «Акциз», впродовж останнього тижня, співробітники оперативного управління Головного управління ДФС в області припинили незаконну діяльність чотирьох осіб, які займались виготовленням та розповсюдженням фальсифікованих алкогольних напоїв.

У ході проведення санкціонованих обшуків вилучено 1025 літрів спирту, 215 літрів фальсифікованої горілки та коньяку, порожню тару, корки, лійки, шланги, обладнання, яке використовувалось для виготовлення фальсифікату.

Фальсифікат розливали в тару під марками як вітчизняних виробників (GREENDAY, «Станіславська»), так і закордонних. Зокрема, горілку розливали у бег-ін-бокси торгової марки «VODKA GORBATSCHOW» місткістю 3 літри (Німеччина), а коньяк – у дволітрові бег-ін-бокси під торговою маркою «Дивин» (Молдова).

Слід зазначити, що використання бег-ін-боксів для алкогольних напоїв заборонено законом.

Загальна вартість вилучених підакцизних товарів склала понад 170 тис грн.

При цьому, кількість вилученого спирту є достатньою для виготовлення партії фальсифікованої горілки у кількості 5 тисяч пляшок, реалізація якої завдала б бюджету збитків від ненадходження акцизного податку в сумі понад 100 тис грн.

Триває досудове розслідування.

Кримінальним кодексом України за вчинення злочинів, пов’язаних із незаконним виготовленням та реалізацією фальсифікованих алкогольних напоїв, передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років.

Загалом із початку року співробітники податкової міліції області з незаконного обігу вилучили підакцизної продукції на суму 347,4 тис грн.

До суду направлено три кримінальні провадження стосовно осіб, які займались незаконним виготовленням та реалізацією фальсифікованих алкогольних напоїв.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *