Чому українців, які їдуть на Балкани, не впускають на територію ЄС

Чому українців, які їдуть на Балкани, не впускають на територію ЄС

Посольство України в Сербії повідомляє, що останнім часом зросла кількість випадків, коли на територію країн ЄС не впускають громадян України, які отримали перед виїздом з України одно- чи дворазові “шенгенські” візи і прямують наземним транспортом до країн Балканського півострова. Про це повідомляє Експрес-онлайн.

“Нагадуємо вам про те, що громадянам України необхідні візи для в’їзду до країн ЄС – Угорщини, Греції (країни Шенгенської зони), Румунії і Болгарії, – Безвізовими є Сербія (до 30 днів), Чорногорія (до 90 днів), Македонія (до 90 днів), Албанія (до 90 днів), Боснія і Герцеговина (до 30 днів). Звертаємо увагу, що для поїздки на Балкани наземним транспортом ви маєте мати дійсні візи, які дозволяють необхідну кількість в’їздів до країн ЄС (чи транзиту через їх територію)”.

Для подорожі за маршрутом “Україна-Угорщина-Сербія-Македонія-Греція-Сербія-Угорщина-Україна”, як зазначають у повідомленні, потрібна  “шенгенська” багаторазова віза. Маршрут “Україна-Румунія-Сербія-Македонія-Греція-Сербія-Румунія-Україна” – “шенгенська” дворазова або багаторазова. “Україна-Угорщина-Сербія-Чорногорія (Македонія, Албанія)-Сербія-Угорщина-Україна” подорожуючи таким маршрутом варто мати дворазовим або багаторазовий шенген. Україна-Румунія-Сербія-Чорногорія (Македонія, Албанія)-Сербія-Румунія-Україна – “шенгенська” дворазова або багаторазова (чи румунська дворазова або багаторазова) візи.

Дозволена візою кількість в’їздів заначається у графі “number of entries”:

  • «01» – один в’їзд
  • «02» – два в’їзди
  • «MULT» – багаторазова.

“Наголошуємо, що при поїздці на Балкани наземним транспортом відсутність заздалегідь оформлених віз з необхідною кількістю в’їздів є причиною зриву відпочинку при непропуску до країни призначення чи проблем при поверненні в Україну, – зазначають в установі.

– Зважайте, що недбалість та неуважність при отриманні віз спричиняє додаткові витрати, зокрема, на оформлення необхідних для повернення в Україну транзитних віз у посольствах Румунії чи Угорщини. За термінове оформлення таких віз у більшості випадків передбачена як сплата консульського збору 35 євро, так і сплата ще 35 євро за терміновість оформлення (за терміновість стягується і при оформленні віз дітям)”.

Джерело: Експрес-онлайн

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *