Чи створять нарешті на Тернопільщині для невиліковно хворих повноцінний хоспіс?

Чи створять нарешті на Тернопільщині для невиліковно хворих повноцінний хоспіс?

Наша область є серед тих в Україні, де важкохворі люди позбавлені паліативної допомоги. Хоча мову про це вели десятки років. Врешті, справа, здається, зрушила з місця. Учора сесія обласної ради прийняла рішення «Про реорганізацію Тернопільської обласної комунальної  протитуберкульозної лікарні шляхом перетворення в комунальну установу Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна лікарня  «Хоспіс». 

До слова, у свій час відділення паліативної допомоги пробували створити на базі Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги.Однак пропрацювало воно недовго. Основна причина – брак коштів. Тож перебування хворих у так званих хоспісних палатах довелося обмежити.

І ось депутати, схоже знайшли рішення. Правда, поки що лише на папері. Хоча голова обласної ради Віктор Овчарук вважає це надзвичайно актуальним та результативним втіленням даного проекту.

– Хоспісна та паліативна допомога є дуже необхідною. Більше того, це не лише медичний напрямок, а й психологічний і соціальний. За відсутності таких послуг, на жаль, сотні пацієнтів у термінальній стадії онкологічних та багатьох хронічних невиліковних захворювань, які потребують спеціалізованих послуг, помирають вдома наодинці, страждаючи від болю, депресії, інших симптомів захворювань, за відсутності необхідного знеболення, професійного догляду, соціальної та психологічної підтримки. Звичайно, це неприпустимо! Мова про створення такого медичного закладу в області велася вже багато років, проте практично нічого не робилось. Саме наша каденція врешті-решт розмови перевела у площину реальних справ та розв’язала дану проблему. Хоспіс на базі Плотичівської протитуберкульозної лікарні, що у Тернопільському районі, буде відкрито. Рішення вже прийнято, необхідні документи облрада затвердила. Разом з тим, нам необхідно об’єднати зусилля громадських організацій, обласної та місцевої влади для створення сучасної лікарні для надання належної підтримки пацієнтам, котрі потребують паліативної та хоспісної допомоги, – зауважив Віктор Вікторович.

До речі, міститься Плотичівська протитуберкульозна лікарня у мальовничому куточку Тернопілля, у колишньому графському палаці родини Коритовських. Довкіл розкинувся старий парк, де росте багато реліктових дерев.  Тож саме довкілля сприятливе для психологічної реабілітації важкохворих людей. От лише чи знайдуться тепер кошти для перепрофілювання прититуберкульозної лікарні у повноцінний хоспіс? Щоб не закінчилося все на рішенні сесії обласної ради.

Довідково:

Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги – друга субота жовтня щорічно. Хоспіс – це спеціалізована медична установа для догляду за невиліковно хворими людьми. Філософія хоспісу стверджує, що хоспіс – це не «будинок смерті», але «будинок життя».

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *