Депутатів Тернопільської облради намагалися з’ясувати, звідки взялися необліковані бюлетені

Депутатів Тернопільської облради намагалися з’ясувати, звідки взялися необліковані бюлетені

Через відсутність кворуму 53 сесія Тернопільської обласної ради не відбулася, натомість на пропозицію першого заступника голови обласної ради Сергія Тарашевського  були проведені збори депутатів, під час яких обговорювали виявлення необлікованих бюлетенів у видавництві «Терно-граф», яке займалося  виготовленням  виборчої документації суворої звітності. На зібранні були присутні представники громадськості, кандидати у депутати та на посаду міського голови Тернополя, журналісти.

Перед депутатами та запрошеними  про ситуацію, що склалася, доповідали голови обласної та міської виборчих комісій, очевидці подій, правоохоронці.

Присутні вказали на недоліки, які були як з боку підприємства, так міської виборчої комісії.

Депутати обласної ради зазначили, що з’ясування  подробиць цієї гучної справи буде під особливим контролем представників різних політичних сил, адже усі зацікавлені у тому, щоб вибори. “Допустити фальсифікацій чи інших порушень виборчого процесу у нас, на Тернопільщині, ми не маємо права”, –  зазначив Сергій Тарашевський.

Начальник обласної міліції Олександр Богомол наголосив, що цей випадок перебуває у провадженні правоохоронців. Міліціонери внесли подію до ЄРДР за статтею 158 частина 2 – підробка або незаконне виготовлення, використання або зберігання незаконно виготовлених чи підроблених виборчих документів (виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, про підсумки голосування на виборах чи референдумі, про результати виборів або референдуму та інших документів, які відповідно до законодавства відносяться до виборчих документів). Санкція статті карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Головний міліціонер також наголосив, що правоохоронці будуть ретельно виконувати свої обов’язки щодо забезпечення правопорядку під час голосування та недопущення фальсифікацій.

Присутній на зібранні очільник ОДА Степан Барна  наголосив, що будуть здійснені усі заходи для забезпечення вільного, прозорого волевиявлення і нікому не вдасться перетворити місцеві вибори на Тернопільщині на фарс.

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *