До Європи без віз, але з біометричним паспортом: чи готові тернополяни до поїздок в ЄС?

До Європи без віз, але з біометричним паспортом: чи готові тернополяни до поїздок в ЄС?

У понеділок, 22 травня, офіційний вісник Євросоюзу опублікував рішення про безвізовий режим для громадян України. Вже з 11 червня всі охочі, котрі мають біометричні закордонні паспорти, зможуть вирушити у мандрівку Європою без жодних віз. Однак, що робити, якщо ви не встигли оформити цей документ? «Наш ДЕНЬ» дізнавався про  особливості виготовлення біометричних паспортів у Державній міграційній службі України в Тернопільській області. 

DSC_0428

– Біометричні паспорти містять вмонтований електронний носій, на який записані біометричні дані, параметри особи, у тому числі відбитки пальців, – розповідає головний спеціаліст по зв’язках із громадськістю та ЗМІ УДМС України в Тернопільській області Ірина Бойко. –  Сканування відбитків дітей здійснюється з 12 років за дозволом батьків чи законних представників. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюють дітям від народження на 4 роки, громадянам віком від 16 років – на 10 років.

Новина про безвіз спонукала багатьох мешканців області взятися за оформлення біометричних паспортів. Тож зараз у відділеннях міграційної служби спостерігається ажіотаж. За словами Ірини Бойко, неможливо однозначно сказати, що це пов’язано із безвізом. Традиційно склалася тенденція до коливання попиту на закордонні паспорти впродовж року: він зростає навесні та влітку у зв’язку з настанням періоду відпусток та на новорічно-різдвяні свята, коли з-за кордону приїжджають заробітчани.

Варто зазначити, що біометричні паспорти виготовляють з 2015 року. У минулому році їх було виготовлено на Тернопіллі близько 40 тисяч – це половина всіх виготовлених закордонних документів у 2016-му.

Де можна оформити паспорт для виїзду за кордон

На Тернопільщині з початку року майже вдвічі збільшилась кількість підрозділів міграційної служби, в яких громадяни можуть оформити і паспорт для виїзду за кордон. Відтак, сьогодні ці послуги можна отримати у кожному районному  секторі міграційної служби, у Тернопільському міському відділі та управлінні ДМС України в області. Для отримання послуги громадяни можуть звертатися у будь-який підрозділ міграційної служби незалежно від місця реєстрації.

Вартість

Адміністративний збір за оформлення  паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм становить:

впродовж  20 днів – 557 грн. 32 коп., впродовж  7 днів – 810 грн. 32 коп.

Вартість закордонного паспорта для дітей  така ж, як і для дорослих.

DSC_0389

Необхідні документи

Відповідно до вимог законодавства для оформлення паспорта для виїзду за кордон необхідно подати:

  • паспорт громадянина України (для осіб, що досягли 14-річного віку) чи свідоцтво про народження (у разі оформлення паспорта особі, що не досягла 14-річного віку);
  • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору або оригінал  документа про звільнення від нього;
  • у разі оформлення паспорта особі, що не досягла дванадцятирічного віку, або особі, яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см та одну фотокартку розміром 10 х 15 см для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування;
  • документ про реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (ідентифікаційний код) у разі його наявності.

Записатися можна онлайн або у терміналі

З лютого  на Тернопільщині почала працювати система електронної черги для запису на оформлення ІД-картки  та паспорта громадянина України для виїзду за кордон. До сервісу підключені обласне управління ДМС, Тернопільський міський відділ, Кременецький, Чортківський, Тернопільський районні сектори міграційної служби.

Електронна черга створена для того, щоб організувати людей, уникнути скупчень у підрозділах міграційної служби,  скоротити термін їхнього перебування в установі. Громадяни,  які мають доступ до Інтернету, можуть записатися до електронної черги, не виходячи з дому, за посиланням http://dmsu.gov.ua/online. Ще один спосіб – скористатися терміналом у підрозділах міграційної служби.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *