«Дзвони Лемківщини» відбудуться у вересні

«Дзвони Лемківщини» відбудуться у вересні

Одна з улюблених культурних подій Тернопільщини – Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини цьогоріч відбудеться у вересні та змінить свій формат. 

Традиційно фестиваль відбувався у перших числах серпня і збирав десятки тисяч гостей з усього світу. Однак цього року, зважаючи на ситуацію в Україні, масштабного свята в урочищі Бичова біля райцентру Монастириськ не буде. Натомість тернополян відзначатимуть сумну дату – 70-ту річницю початку виселення українського народу з території Польщі.

За словами заступника директора департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської ОДА Михайла Франківа,  цьогорічна програма буде без гучних святкувань. Урочище Бичова – пустуватиме. Заходи відбуватимуться по всій області.

Зокрема, планується відкриття пам’ятника жертвам депортації 1944-1946 років, проведення вечора-реквієму та вечорів пам’яті жертв наслідків переселення, міжнародної  наукової конференції, присвяченої  акції «Вісла», поминальних заходів у церквах Тернопільщини та біля пам’ятників жертв депортації, а також відкриття експозиції, присвяченої 70-й річниці початку виселення українського народу з території Польщі.

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *