Із 2 по 4 грудня у Тернополі – «JazzBez» (ПРОГРАМА)

Із 2 по 4 грудня у Тернополі – «JazzBez» (ПРОГРАМА)

Із 2 по 4 грудня у приміщенні Т ернопільського д рамтеатру відбудеться XI міжнародний джазовий фестиваль «Jazz Bez» , на якому виступлять знані джазові колективи з десятка країн. За словами начальника управління культури та мистецтв Олександра Смика, фестиваль «JazzBez» стає елітною візитівкою початку зимових вечорів у Тернополі.

«Фестиваль « JazzBez » був започаткований у 2000 році українським Львовом та польським Перимешлем. Відтоді до ідеї проведення мандрівного джазового фестивалю долучилися ще десять міст з України та шість – у Польщі. Тернопіль – один із них – і фестивальвідбувається у нашому місті одинадцятий раз, – розпові в директор фестивалю «JazzBez» Олег Макогін. – Джазовий фестиваль проводиться взимку у різних містах приблизно в одні й ті ж дні. За цей час джазові колективи переїжджають з одного міста-учасника фестивалю до іншого і що дня виступають перед іншою аудиторією».

Тернопільські організатори «JazzBez» зазначають, що намагаються виконати дві умови. По-перше, щоб рівень музикантів був цікавим для глядачів . П о-друге, представити якомога більшу географію виконавців.

І цього року виконати усі ці умови вийшло якнайкраще. Наприклад, у останній день фестивалю виступатиме колектив «SistersinJazz», усі учасниці якого з різних країн. Також на фестиваль до Тернополя приїдуть виконавці з Америки, Куби, Іспанії, Швеції, Норвегії, Польщі, Японії тощо.

Організатори фестивалю: Тернопільська міська рада, мистецьке об’єднання «Коза» та музичний центр «Бастер».

 

Програма

2 грудня, п’ятниця

BudniakBakovskyIntermediumQuintet (Польща/Куба/Україна)

Квінтет, заснований амбітними молодими музикантами Пьотром Будняком і Тарасом Баковським, несе свіжий струмінь європейського джазу. Їх музика – це сучасний джаз, що поєднує різні національні традиції та інспірації з слов’янською музичною енергетикою.

DavidFriesen&AndrewArnautov Project (USA-UKR)

DavidFriesen – американський джазовий басист, зірка світового джазу. Фрізен є одним з двох чи трьох басистів в світі, які самостійно можуть утримувати аудиторію під час сольного концерту.

Ендрю Валентайн (відомий Україні як Андрій Арнаутов) – американський та український джазовий виконавець, продюсер, композитор, віртуозний джазовий басист. Довгий час співпрацював з трубачем Томом Брауном, виступав як сайдмен з такими легендами джазу, як ArchieShepp, CharlieBird, BobbySinabria, ChrisWashburn, MennyDuran.

 

3 грудня, субота

CarlosL ó pez LettersFromK ø benhavn (Еспанія / Швеція / Польща)

CarlosLópez – один з лідерів джазового руху Іспанії, віртуозний барабанщик, яскравий композитор, успішний продюсер та організатор найбільших іспанських джазових фестивалів. Карлос закінчив Музичний коледж Берклі та виступав у Америці з такими знаними джазменами, як: BennyGreen, GilbertoGil, BobMover чи AlbertSanz.

Skicki-Skiuk (Польща)

Екстравагантна назва проекту походить від закінчень прізвищ музикантів. Квартет із Вроцлава грає джаз на перетині різних музичних площин, перетворюючи на репетиціях різні ідеї у свою музичну мову. Переможці цьогорічного культового фестивалю «JazznadOdrą».

 

4 грудня, неділя

Karnas-Gnydyn Quartet (Польща / Україна)

Karnas-Gnydyn Quartet – спільний проект кращого українського джазового барабанщика Ігоря Гнидина та польського вокаліста ГжегожаКарнаса. До квартету також входить українська піаністка Анастасія Литвинюк і контрабасист МаріушПрасьнєвкі.

ГжегожКарнас – польський джазовий вокаліст, музичний продюсер, автор текстів, бенд-лідер, має 4 успішних альбоми. Серед численних перемог Гжегожа є перша премія YoungJazzSingersCompetition. У 2010 році він потрапив до вісімки стипендіатів від KennedyCenter, вибраних з-поміж музикантів із 59 країн. Переможець європейського конкурсу барабанщиків V-Drums .

SistersinJazz (Норвегія/Польща/Японія/Німеччина)

Потужний джазовий проект творять п’ять відомих музиканток із Польщі, Норвегії, Німеччини, Америки та Японії. «Сестри в джазі» знайшли одна одну на фестивалі YstadSwedenJazzFestival in. З початку 2016 проект вирушив у європейський тур на підтримку свого концертного CD, у якому разом з джазом переплелися мелодії Скандинавій, Центральної і Східної Європи та Азії.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *