Міський голова говорив, як «по-писаному»

Міський голова говорив, як «по-писаному»

nadal

Можна тільки вітати бажання міського голови Тернополя Сергія Надала регулярно інформувати громадськість про свою та діяльність структурних підрозділів і комунальних служб міської влади. Зокрема, у середу він запросив у гості представників організації «Тернопільська правозахисна група», а вже наступного дня у сесійній залі зустрівся з журналістами регіональних засобів масової інформації. Цю нібито прес-конференцію, нібито брифінг, транслювали в онлайн режимі.

Захід тривав майже годину. За цей час міський голова відповів на більше десятка запитань, які медійники поставили, так би мовити, заочно, а не у прямому ефірі. Принаймні, про таке «листування» повідомила прес-служба міськради, яка ще напередодні анонсувала подію та просила надсилати питання заздалегідь.

Справедливості заради слід зазначити, що такий сценарій був деякою мірою виправданий, оскільки у відібраних для озвучення запитах журналістів в основному йшлося про ціни, гектари, квадратні метри тощо. Очевидно, що Сергій Надал не зміг би  напам’ять озвучувати десятки багатозначних цілих цифр та ще й з десятими чи сотими. Тож можливість переглянути запитання ще до зустрічі, сприяла тому, що міський голова говорив, як «по-писаному».

Відтак, решта представників ЗМІ, які виявили бажання поспілкуватися з мером «вживу» явно скучали, незважаючи навіть на спрямовані у їх бік телекамери. Для них інтрига вмерла, так і не народившись, бо якихось десять хвилин справді відвертого спілкування у прямому ефірі, які залишилися після «протокольної» частини «прес-конференції», було явно замало для того, щоб зосередитися і поставити змістовне питання та отримати не менш змістовну відповідь.

Саме тому, як на мене, зустріч голови з пресою тільки й того, що  відбулася, але не більше. Причому, склалося враження, що це не Сергій Надал уникав прямих, гострих і навіть незручних запитань, які обов’язково могли б пролунати у режимі онлайн. Швидше всього, знову перестрахувалося  його оточення. Не беруся стверджувати, що це достеменно так, проте, повторюся, склалося саме таке враження.

До речі, організатори зустрічі не подумали і над тим, щоб хоча якось систематизувати навіть заготовлені запитання, а тому надалі для годинної розмови все ж варто з найширшого спектру діяльності міської влади вибирати окремі аспекти та теми. Відтак коло запитань можна звузити, а відповіді на них –  детальніше обґрунтувати. Тоді не доведеться починати, так би мовити, «за упокій» – з колись порушених проти міської ради, а тепер – закритих кримінальних справ, і закінчувати «за здравіє» – мовляв, слава, Богу, що все добре закінчилося і вже ніхто нікому не загрожує.

Олег ГРУШКОВИК.

 

Автор

Олег Грушковик

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *