Михайло Ібрагімов: «Робота органів місцевого самоврядування має стати основою змін»

Михайло Ібрагімов: «Робота органів  місцевого самоврядування  має стати основою змін»

Він пропрацював майже 17 років у виконавчих структурах Тернопільської міської ради, пройшов шлях від економіста відділу економіки виконавчого комітету міськради до керівника відділу, а згодом – і до керівника низки управлінь, виконував обов’язки заступника міського голови з економічних питань, був обраний депутатом Тернопільської міської ради у 1990 році. Сьогодні керує найбільшим у Тернополі торгово-розважальним центром.

 

25 жовтня мешканці округу № 42 довірили свої голоси управлінцю з чималим досвідом – Михайлу Ібрагімову. Відтак сьогодні він – депутат сьомого скликання міської ради від Партії «Солідарність – Блок Петра Порошенка».

– Пане Михайле, ви були депутатом першого демократичного скликання. Сьогоднішній склад міської ради доволі неоднорідний: тут і журналісти, і бізнесмени, і волонтери. При цьому, у кожного свої політичні погляди. Як наразі можете оцінити роботу міських обранців?

– Відбулося лише дві робочі сесії і на обох присутність була стовідсотковою. Передусім це свідчить про розуміння депутатами відповідальності, покладеної на них. Щодо позачергової сесії, яку призначили на Святвечір, за відсутності кворуму вона не відбулася. Однак це було очевидним… Як правило, рішення приймаємо більшістю (понад 30 депутатів), а це значить, що ми єдині у баченні вирішення проблем у місті, незважаючи на різні політичні забарвлення. Щодо неоднорідного складу міської ради, бачу в цьому позитив, бо кожен зможе відстоювати інтереси тої частини громади, яку представляє. Волонтер відстоюватиме волонтерів, лікар-лікарів, педагог – педагогів. Я, у свою чергу, захищатиму права підприємців, оскільки свого часу був керівником Тернопільського регіонального представництва Українського національного комітету міжнародної торгової палати, а зараз є заступником голови Тернопільського обласного об’єднання організації роботодавців. Особливу увагу треба приділити створенню сприятливого клімату для підприємців нашого міста, тому, в якості голови постійної комісії з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку, контролю за використанням комунального майна, зовнішніх зв’язків, підприємницької діяльності, захисту прав споживачів та туризму, працюватиму над цим.

– Які у вас напрацювання та ідеї щодо діяльності комісії, яку ви очолюєте?

– Наша комісія багатопрофільна, роботи в ній чимало. При цьому хотів би відзначити фаховість та відповідальність працівників департаментів й управлінь, з якими співпрацюю. Разом з тим, є окремі питання, які потрібно доопрацювати. До прикладу, як розташовувати малі архітектурні форми в місті з урахуванням інтересів підприємців та при цьому, не порушуючи норми; питання розміщення зовнішньої реклами; покращення транспортної мережі міста. Хочемо добитись публічності щодо реєстру нежитлової нерухомості, а також питань управління майном: як приватизації, так і оренди комунального майна.

Одна з моїх особистих ініціатив – створення нового тролейбусного маршруту, котрий з’єднував би мікрорайони «Дружба» та «Аляска». Адже наразі потрапити з одного мікрорайону в інший можна лише маршруткою, а це, в свою чергу, створює перевантаження окремих маршрутів та незручності для пасажирів. Ще під час виборів до мене як до кандидата неодноразово зверталися жителі мікрорайону «Аляска» та керівники підприємств, що знаходяться на вулиці Текстильній з проханням створити тролейбусний маршрут, котрий би з’єднував цю частину міста з центром та «Дружбою». Оскільки я сам проживаю на цьому окрузі, добре знаю, як вранці переповнені маршрутки, котрі прямують до ТНЕУ чи ТНПУ. Разом з тим, тролейбус стане «рятівним колом» для людей, котрі працюють на підприємствах у районі «Текстильника» і щоранку їдуть на роботу з центру чи «Дружби». Тому я направив депутатське звернення міському голові з проханням розглянути можливість створення нової тролейбусної лінії.

Ще одним питанням, з яким до мене часто зверталися жителі мікрорайону – це відсутність маршруту громадського транспорту, який би з’єднував «Аляску» з лікарнею №2 та поліклінікою. На мікрорайоні проживає близько 28 тисяч людей. Певна частина з них – люди з особливими потребами, похилого віку, зрештою, в зимову пору, коли всі частіше хворіють, поліклініка чи лікарня потрібні багатьом. Тому, зважаючи на прохання людей, хочу ініціювати новий напрям маршрутки та тролейбуса, які би зупинялася якомога ближче до медичних закладів.

– Вас обрали депутатом міської ради по округу №42. Чи є вже вирішені проблеми мешканців округу?

– Округ №42 включає вулиці Леся Курбаса та полковника Морозенка. Вже зараз проводяться роботи з благоустрою за адресою Леся Курбаса, 2. У результаті моїх клопотань у цьому році міською радою передбачено провести капітальний ремонт по вул. Леся Курбаса, 9, 9а, 11. Особливо болюче питання, з яким неодноразово звертались жителі округу, це приватизація земельних ділянок під гаражами, що знаходяться на вулиці Текстильній, 28. Понад 1000 тернополян намагаються приватизувати землю, адже вони вже більше 20 років є власниками гаражів. Дане питання я взяв під особистий контроль і спільно з депутатом міської ради Тарасом Серетним добиваємось його вирішення. Приємно констатувати, що є розуміння та сприяння на рівні облдержадміністрації, тому сподіваюсь, що найближчим часом проблему буде розв’язано.

Однак найчастіше люди звертаються з дрібними проблемами, які, за їхніми словами, не вирішуються вже роками. Затоплені підвали, зруйновані сходові клітки та чимало іншого. Я дотримуюсь позиції, що кожен житель міста має бути почутим, тому своїм завданням бачу вирішення цих проблем.

– Які маєте плани на 2016 рік?

– Оскільки свого часу я працював начальником управління праці та соціального захисту, планую посилити роботу в частині допомоги родинам, які опинилися у складних життєвих обставинах. Раніше було створено реєстр таких сімей. Мова йде про тернополян, які ще не встигли оформити допомогу від держави, або ж її недостатньо. Окрім допомоги, яку гарантує законодавець, я намагатимусь забезпечити їм підтримку з інших джерел – місцевого бюджету, благодійних фондів, меценатів.

Так, на останньому прийомі громадян до мене звернулася громадська організація родин дітей-інвалідів «Дитина» з проханням допомогти. Фінансовий стан сімей дітей-інвалідів дуже складний, тому шукатиму можливість виділення коштів з бюджету, а також пошуком тих, хто зміг би надати фінансову допомогу. Безумовно, я не вирішу всіх проблем цих сімей, однак частково постараюсь підтримати їх.

Я чітко усвідомлюю, що 2016-й буде роком плідної праці. Адже розпочався період реформ, нам потрібно виходити із ситуації, у якій зараз перебуває Україна. І робота органів місцевого самоврядування – має стати основою змін. Разом з тим, уже розпочав і буду надалі відстоювати інтереси людей спільно зі своїми колегами та активістами Партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» .

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *