На Тернопіллі тисячі людей вже поклонилися унікальній святині – Нерукотворному образу Ісуса Христа (ФОТО)

Сьогодні, 12 лютого, у Зарваницю привезли унікальну реліквію часів земного життя Спасителя – оригінал Нерукотворного образу Ісуса Христа. Починаючи із кінця 19-го століття це третій випадок, коли Нерукотворний Спас дають для Богопочитання у храмі за межами Ватикану. І лише вдруге Ватикан дозволив прикладатися до реліквії.

DSC_0894

З самого ранку віряни із різних куточків України з’їжджаються в Марійський центр, щоб поклонитися святини. Більше тисячі людей вже поклонилися святині. Біля образу чергують правоохоронці та волонтери. Фото та відеозйомка унікальної пам’ятки заборонена. У черзі як люди похилого віку, так і діти. Пані Надія приїхала у Зарваницю  із села Вербів Підгаєцького району. Разом із нею –двоє синів і донечка.

– Ні зима, ні холод нас не злакали, – каже жінка. – Ми вирішили всі разом приїхати, щоб побачити цю старовинну реліквію, попросити у Господа здоров’я для нашої родини і миру для України.

Святиня перебуватиме у Зарваниці до 15 лютого. А з 16 до 22 лютого у Соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі. Доступ до неї буде цілодобовим.

DSC_0903

DSC_0907

DSC_0901

Довідка:
Нерукотворний образ Ісуса Христа – це особлива ікона Спасителя, зображена в чудесний спосіб нелюдською рукою. Науковці розглядають його як одне із найдавніших зображень лику Христа, які дійшли до наших днів.
Цей образ є особливою реліквією для християн. У Церкві він відомий також як Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Мандиліон, що у перекладі означає «обрус».
Історія Нерукотворного образу оповита багатьма переказами. Відомо кілька версій походження цієї святині, з яких найпоширеніші дві. Одна з них говорить про праведну жінку Вероніку, яка обтерла обличчя Христа під час хресної дороги. Інша вказує на історію зцілення едеського царя Авгаря ликом Спасителя, зображеного в чудесний спосіб на полотні, яким Христос обтер своє обличчя.
Реліквія є найстарішим зображення обличчя Ісуса Христа. Едеський король у VII ст. наказав закрити і замурувати реліквію, щоб її не втратити. Згодом під час реставрацій цю реліквію віднайшли. Мандиліон потрапив до Риму з Едеси. У Римі у 1870 році Блаженний Папа Пій ІХ наказав перевезти її до Ватикану, оскільки на той момент італійський полководець Гарібальді вже нападав на Рим. Сьогодні цей Нерукотворний образ Господній як неоціненний скарб християнської традиції зберігається у Папській Захристії Секстинської Капелли. Щороку він виставляється для почитання після Вечірні у 5-ту неділю Великого посту в базиліці Святого апостола Петра, на балконі над монументальною статуєю святої Вероніки, яка тримає в руках хустину, на якій відбите Христове обличчя.

DSC_0913

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *