На Тернопільщині експерти розповіли, як уберегтися від пташиного грипу

На Тернопільщині експерти розповіли, як уберегтися від пташиного грипу

Днями в Україні було зафіксовано спалах пташиного грипу. Це – інфекційне захворювання, яке вражає, в першу чергу, птахів. Однак не виключено, що вірус грипу внаслідок мутації може становити небезпеку для здоров’я людини. Як розповсюджується вірус, хто є найбільш уразливим до хвороби та як уберегтися від захворювання, розповіли в Тернопільському обласному лабораторному центрі МОЗ України.

«Грип птиці – гостре інфекційне захворювання, що викликається вірусом, який за своєю природою є спорідненим з вірусом грипу людей і тварин. Збудники поділяються на таких, що викликають високопатогенний і низькопатогенний перебіг хвороб. Грип уражає всі види птахів, а резервуаром збудника є перелітна птиця, яка може розносити його на великі відстані», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що класичним прикладом цьому був спалах грипу в диких лебедів  у 2017 році на території Борщівського району, де птахи зупинились у заплаві Дністра на відпочинок, а  місцеві жителі, на заклик природоохоронних товариств,  проводили підгодівлю, чим продовжили їх перебування поблизу населеного пункту. За декілька днів серед лебедів почалась масова загибель, а надпис, що був на кільці одного з трупів,  свідчив, що птах був окільцьований у місті Гданськ.  А в Польщі та інших європейських країнах тоді вирував пташиний грип.

Подібна ситуація спостерігається і в нинішньому році. Повідомлення про  грип вже надійшли із Польщі, Угорщини Румунії, Словацької Республіки. Перший випадок зареєстрований і в Україні.

За інформацією медиків, вірус грипу потрапляє у зовнішнє середовище зі всіма виділеннями з організму хворої птиці. Він також міститься в яйцях та продуктах забою. Проте основний шлях зараження – повітряно-крапельний і здорова птиця, яка перебуває в контакті з хворою, піддається ризику інфікування.

«Є основні правила, дотримуючись яких, можна запобігти потраплянню збудника в господарства. Перш за все необхідно забезпечити дотримання закритого режиму роботи. Завезення нової партії птиці проводити лише після письмового підтвердження епізоотичного благополуччя господарства-постачальника, яке засвідчене державною служби ветеринарної медицини. Посадка птиці має відбуватись у продезінфіковане приміщення із дотриманням санітарних розривів між посадками. Дезінфекції слід піддавати також тару і транспорт. Не варто утримувати в одному пташнику птицю різного віку. Важливим є проведення моніторингу на міграцію вірусу грипу в природі», – зазначили в лабораторному центрі.

Експерти наголошують: щодо індивідуальних господарств населення, то важливим є утримання птиці в закритих вольєрах  і недопущення контакту з дикою та синантропною птицею, особливо на водоймах, де після тривалих перельотів водоплавна  зупиняються на перепочинок.

«Варто знати, що у водоплавних птахів грип часто протікає безсимптомно, проте вони можуть передавати збудника здоровій домашній птиці. Навіть перехворіла птиця залишається вірусоносієм упродовж кількох місяців і при контакті може заражати здорову. Тому при будь-яких перших ознаках захворювання птиці слід негайно   повідомляти державну службу ветеринарної медицини», – розповідають фахівці.

У центрі наголосили, що пташиний грип є небезпечним і для людини, а з метою профілактики найперше слід за жодних умов не купувати м’ясо птиці на стихійних ринках, де нічого не відомо про його походження і воно не піддавалось ветеринарно-санітарній експертизі.

«Нехтування цим правилом може нести небезпеку для вашого здоров’я  та членів ваших родин», – застерегли у лабораторному центрі.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *