На Тернопільщині люди власним коштом відновлюють техніку для армії

На Тернопільщині люди власним коштом відновлюють техніку для армії

tank

Раніше ремонтували автобуси, зараз – військові машини. На Тернопільщині люди власним коштом відновлюють техніку для армії. У військових частинах на це не вистачає не лише грошей, але й фахівців.

Броньовану розвідувально-дозорну машину – БРДМ відремонтували в селищі Микулинці. Усі запчастини придбали на пожертви небайдужих підприємців і громади. На роботи витратили кілька десятків тисяч гривень. Про це людей ніхто не просив, зголосилися самі.

Бойова машина, яку відновили в Микулинцях, надійшла до Тернопільського батальйону територіального оборони з Хмельницького. Більше десяти років вона простоювала на складі: попередня влада скорочувала військових у збройних частинах, і потреби в таких машинах не було. Коли ж виникла потреба, виявилося, що техніка – заржавіла й до використання не придатна.

– Багато людей досі не усвідомили, що в країні війна. Треба підтримувати армію, хто як може. Ми звернулися до тернопільських військових і запитали, чим допомогти. Нам сказали: “Якщо можете – зремонтуйте БРДМ”. У Микулинцях є підприємці, які займаються перевезеннями, мають свої фури. Вони залучали до роботи своїх майстрів, допомагали шофери з автотранспортного підприємства, – розповідає микулинчанин Віктор Бельзецький.

Ремонтували машину два тижні. Роботи було чимало: почистили від іржі, пофарбували, замінили запчастини. До Тернополя відновлений БРДМ їхав, як новенький. Двадцять кілометрів між Микулинцями й Тернополем бойова машина подолала менш, ніж за півгодини.

Військові вдячні громаді за допомогу.

– Ці машини призначені для розвідки, нині у них є велика потреба, – каже тимчасово виконуючий обов’язки заступника обласного військового комісара підполковник Андрій Миськів. – Відремонтовану техніку невдовзі відправлять у південно-східний регіон, де виконує завдання наш батальйон територіальної оборони

Крім Микулинців, відновлювати бойові машини взялися громади Збаража та Чорткова. Як тільки ремонт завершать, техніку також відправлять на підмогу українським військовим на Сході.

Антоніна БРИК.

 

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *