На Тернопільщині надходження до бюджету від імпорту транспортних засобів зросли уп’ятеро

На Тернопільщині надходження до бюджету від імпорту транспортних засобів зросли уп’ятеро

Протягом серпня 2016 року Тернопільською митницею ДФС до бюджету перераховано 98,5 млн грн, що на 21,6 млн грн або 28,1 відсоток більше за аналогічний період минулого року.
«Зокрема, сплачено 88,7 млн грн податку на додану вартість, що на 59,2 відсотки більше, ніж протягом серпня минулого року, 8,1 млн грн мита, надходження від якого порівняно з минулорічним звітним періодом зросли на 39,7 відсотків, 1,5 млн грн акцизного податку, що на 15,4 відсотки більше за аналогічний період 2015 року, а також – 0,2 млн грн плати за здійснення митних формальностей та інших надходжень», – зазначила в.о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович.
Основними чинниками, що сприяли збільшенню надходжень було здійснення імпорту підприємствами, які не працювали в минулому році (в тому числі з місцем обліку в інших областях України).
Усього в серпні 2016 року 34 підприємства, які почали свою діяльність в поточному році, сплатили 15,5 млн грн або 15,7 відсотків від адміністрованої митницею суми податків.
Важливу роль у збільшенні надходжень відіграло також зростання обсягів імпорту підприємствами, які були бюджетоформуючими в минулому році (в тому числі і сезонна активізація імпортерів сільськогосподарської техніки).
Всього в серпні поточного року підприємствами, які збільшили надходження порівняно з минулим роком, сплачено 56 млн грн або 56 відсотків від адміністрованої суми, що в 2 рази більше, ніж в серпні минулого року.
Оформлення підприємств з місцем обліку в інших митницях ДФС. Зокрема, в серпні 2016 року здійснювало імпорт 25 таких підприємств, якими сплачено 17,5 млн грн або 18 відсотків від адміністрованої суми.
Чималу частину надходжень до бюджету забезпечила активізація імпорту транспортних засобів. Середньомісячні надходження перших семи місяців поточного року становили 1,9 млн грн, вже в серпні перераховано 9,5 млн грн (зріст у 5 разів).
Загальна сума додаткових надходжень від контролю за правильністю визначення митної вартості, класифікації та країни походження товарів становить 2,8 млн грн або 1,6 відсотків від адміністрованої суми податків.
Найбільше податків сплачено при митному оформленні зернозбиральних комбайнів, бурякозбиральних та інших машин та механізмів для збирання або обмолоту сільськогосподарських культур, легкових автомобілів, конвеєрного обладнання. Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *