На Тернопільщині відкрили новий гемодіалізний зал

На Тернопільщині відкрили новий гемодіалізний зал

Новий гемодіалізний зал відкрили у нефрологічному відділенні Тернопільської університетської лікарні. Тут встановили чотири найновіші апарати «Штучна нирка» японського виробництва. Сучасне обладнання, вартістю в сотні тисяч гривень, закупили за гроші інвесторів.

DSC_0285

Апаратів такого рівня в Україні лише двадцять, – зазначив директор міжнародної компанії «Гамбрамед» Леонід Файнблат . – Вартість одного – близько 20 тисяч доларів США. А система очистки води коштує близько 40 тисяч доларів США. Персонал тернопільської лікарні проходив навчання під керівництвом іноземних фахівців. Якість процедур у діалізному центрі відповідає всім європейським стандартам.

Жодне з ліжок не пустуватиме, кажуть медики. Досі в нефродіалізному центрі  університетської лікарні  було чотири зали з шістнадцятьма апаратами “Штучна нирка”.

Вони працювали  у чотири зміни, – розповідає головний лікар закладу Василь Бліхар. – Чотири нові апарати дадуть можливість розвантажити одну-дві «нирки», щоб мати резерв, бо зараз один хворий йде, а його місце займає інший.

Всього на Тернопільщині процедуру гемодіалізу регулярно проходять 146 пацієнтів, ще 10  перебувають на перитонеальному діалізі. Є 26 хворих, яким була здійснена трансплантація нирок. Але це в основному від рідних. На жаль  досі в Україні не прийнятий закон про забір трупних органів, тому трансплантацій здійснюється дуже мало.

Хворі приходять у діалізне відділення три рази в тиждень. Тривалість процедури – чотири години.

Саме стільки часу потрібно, аби пройти замісну ниркову терапію,  – розповідає  завідуючий відділенням нефрології КЗТОР “Тернопільська університетська лікарня” Андрій Клим. –  За рік тут проводять понад двадцять тисяч сеансів гемодіалізу Якщо пацієнт не приїде з якихось причин на процедуру і сеанс пропущений, то для хворого можуть бути трагічні наслідки.

DSC_0294Гроші на лікування таких хворих виділяють з державного та місцевих бюджетів. За словами в. о. директора департаменту охорони здоров’я ТОДА Віктора  Овчарука, одна процедура очищення крові на апараті коштує 1100-1200 гривень. Якщо хворий проходить процедуру тричі на тиждень, то на це необхідно близько 13 тисяч гривень. Кошти на обслуговування таких хворих виділяються із державного та місцевого бюджетів. Так, в обласному бюджеті на ці потреби цього річ було передбачено 13 мільйонів 400 тисяч гривень з урахуванням підняття цін на витратні матеріали. Але на сьогодні ці кошти уже використані. Тож до кінця року, щоб забезпечити хворих усім необхідним, треба майже 5 мільйонів гривень. Очільники області пообіцяли зробити все необхідне, щоб знайти потрібні кошти. Також  зазначили, що планують до кінця року відкрити нові сателітні нефродіалізні відділення у Бучацькій та Кременецькій райлікарнях та палати гемодіалізу в Борщівській лікарні.

Тож сподіваємось, дуже скоро мешканцям Тернопільщини не доведеться долати десятки та навіть сотні кілометрів, аби зробити цю життєво необхідну процедуру і їх життя стане  хоч трішки кращим і зручнішим.

Юля ТОМЧИШИН

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *