На Тернопільщині з початку року прокурори розглянули понад 2 тисячі звернень громадян

На Тернопільщині з початку року прокурори розглянули понад 2 тисячі звернень громадян

Цьогоріч до органів прокуратури області надійшло понад дві тисячі звернень громадян, з яких кожне друге направлено за належністю до органів, уповноважених розглядати по суті порушені у зверненнях питання. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Тернопільської області.

Упродовж І півріччя до провадження прокурорами прийнято 971 звернення, у тому числі – 38 від народних депутатів України. За результатами їх розгляду 16 – задоволено.
67 відсотків із загальної кількості вирішених звернень становлять скарги з питань досудового розслідування, з яких майже половина – на дії та рішення слідчих органів Національної поліції. Кожне друге звернення (237) надійшло від учасників кримінального провадження. Обґрунтованими визнано лише два відсотки звернень даної категорії.
З питань представництва інтересів громадян та держави в суді надійшло 20 звернень, що становить 2,2 відсотка. Лише один відсоток заявників зверталися з приводу порушення кримінально-виконавчого законодавства.

Менше одного відсотка становлять скарги з питань захисту прав дітей, участі у кримінальному провадженні в суді та з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів.

Особлива увага прокурорами приділяється особистому прийому громадян. Так, упродовж поточного року в органах прокуратури на особистому прийомі прийнято 414 заявників, із них керівниками прокуратури – 156 та особисто прокурором області – 120. Окрім того, керівництвом прокуратури області здійснено 18 виїздів за місцем проживання громадян.
Також упродовж І півріччя 2016 року до органів прокуратури області надійшло 52 запити на інформацію. За результатами їх опрацювання 34 запитувачам надано інформацію, 9 – роз’яснено норми чинного законодавства, що регулює питання забезпечення доступу до публічної інформації та 9 інформаційних запитів скеровано за належністю іншим розпорядникам.

Якщо аналізувати види запитів за напрямами прокурорської діяльності, то майже половина з них стосувалися кадрових питань. Кожен п’ятий запитувач звертався щодо надання інформації про розпочаті кримінальні провадження та результати їх розслідування. Двічі запитувачі звертались щодо організаційно-розпорядчої діяльності органів прокуратури та лише по 1 запиту надійшло з питань підтримання державного обвинувачення та представництва інтересів громадян та держави в суді.




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *