Насіння декоративного соняшнику – яскраві фарби для вашої клумби

У кожного садівника і дачника є свої види і сорти квітів. Однак, рідко можна зустріти людину, яка була б байдужою до яскравих жовтих квітів, що має назву декоративний соняшник. Така рослина виглядає на клумбі дуже яскраво, цікаво і привабливо. Від звичайної сільськогосподарської культури декоративний соняшник відрізняється не тільки розміром, але і призначенням. Він створює в саду неповторний колорит сільського стилю, радує око своїм забарвленням і ефектним зовнішнім виглядом. А виростити декоративний соняшник зможе навіть новачок. Необхідно лише дотримуватися деяких тонкощів вирощування та догляду за рослиною. А також важливо купити якісне насіння декоративного соняшнику на yaskravaklumba. Тут представлено безліч сортів, серед яких кожен знайде продукцію до душі. А ціни приємно порадують своєю доступністю.

Насіння декоративного соняшнику: особливості застосування рослини в ландшафтному дизайні

Данна квітка, яку також називають геліантус, використовується виключно для декорування клумб і присадибної території. Декоративний соняшник не визріває і непридатний для вживання в їжу. Його використовують для створення живоплоту по колу забору або уздовж садових доріжок, прикраси непривабливих будівель на ділянці, компостних ям, створення букетний композицій, формування колоритних квітників. В останньому випадку важливо враховувати такі особливості ландшафтного дизайну, як:

  • жовті декоративні соняшники добре виглядають поруч з квітами фіолетових, синіх і білих відтінків;
  • неповторна композиція утворюється в поєднанні з хризантемою, лавандою, ромашкою, білим ліатріс, дельфініум, а також польовими квітами;
  • в букетах соняшник відмінно доповнюють хризантеми, айстри, гладіолуси. Він довго зберігає свіжість і виглядає просто приголомшливо.

Вирощування декоративного соняшника з насіння не вимагає багато часу і фізичних зусиль. Важливо систематично поливати рослину, прополювати грядки від бур’янів, розпушувати грунт. Після того, як геліантус зів’яв, його зрізають під корінь, а при бажанні збирають насіння для наступної посадки. Справитися з цим зможе навіть новачок.

Насіння декоративного соняшнику: які сорти найпопулярніші?

Затребуваність цих квітів обумовлена не тільки простотою вирощування, а й різноманіттям сортів. Виходячи зі своїх смакових переваг, ви можете посадити на своїй клумбі карликів (до 30 см у висоту) або справжніх гігантів, які досягають 5 метрів. У продажу представлені насіння таких сортів декоративного соняшнику:

  1. Ведмедик. Це однорічна рослина з компактними розмірами (висота до 1 м) і великими махровими квітками яскраво-жовтого відтінку. Цвіте соняшник до самої осені.
  2. Червоне сонечко. Даний сорт відрізняється яскравими пелюстками червоного-коричневого кольору. У висоту досягає двох метрів, період цвітіння тривалий.
  3. Vanilla Ice. Підходить для створення букетних композицій. Колір такого декоративного соняшнику ніжний, ванільний.
  4. Moulin Rouge. Це декоративний соняшник має незвичайну колірну гамму – квітки бордово-червоних відтінків (темні в середній частині, світлі по краях).
  5. Такий сорт належить до гігантам. Декоративний соняшник досягає п’яти метрів у висоту. Його часто висаджують біля парканів і обов’язково підв’язують, оскільки при сильних поривах вітру є ризик пошкодження. Така огорожа виглядає дуже колоритно.

Вибирати той чи інший сорт потрібно з урахуванням своїх переваг. Для клумб і букетів вибирайте низькорослі або середньорослі декоративні соняшники. А гіганти відмінно підійдуть для створення живоплоту по периметру території присадибної ділянки.

Посадка і догляд за насінням декоративного соняшнику

Для вирощування рослини потрібно підібрати сприятливу ділянку. Найкраще підійдуть місця, розташовані під відкритим небом, що не затінені, захищені від вітру. Декоративний соняшник погано росте на грунті з підвищеною кислотністю. Висівати насіння можна з початку травня до середини липня. Щоб отримати безперервний процес цвітіння, потрібно висаджувати декоративний соняшник з проміжком 7-14 днів. Особливості догляду такі:

  • насіння потрібно садити в лунки на глибину 6-8 см на відстані 45-50 см одна від одної;
  • полив частий і рясний (в спеку кілька разів на добу), оскільки корінь рослини йде в глибину на 2-2,5 м;
  • підгодівля гранульованим суперфосфатом;
  • періодичний огляд декоративного соняшнику з метою своєчасного виявлення шкідників або хвороб;
  • розпушування грунту і прополка бур’янів через кожні 7-10 днів.

Декоративний соняшник – невибагливий і надзвичайно красива квітка, яка підкреслює індивідуальність і колорит садової ділянки. Він буде щодня радувати ваш погляд і створювати затишну атмосферу. Поспішайте купити насіння декоративного соняшнику, щоб прикрасити прибудинкову територію.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *