Не згоріти у камуфляжі: у Тернополі виготовляють унікальну тканину для солдатів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вона не горить, відштовхує воду і захищає від опіків. Камуфляжну тканину з натуральних складників виготовляють у Тернополі. Аналогів їй в Україні немає. Чи захочуть чиновники вдягнути солдатів у якісну вітчизняну форму, а не заробляти на поставках з-за кордону?

SAM_1340

 

Швидко рветься і легко спалахує

Наприкінці минулого року депутат-айдарівець Ігор Грищук спалив камуфляжні куртку та штани просто на сесії Львівської облради. Тканина миттєво спалахнула і почала горіти. «Ось так наші солдати спалахували під Іловайськом від російських «Градів», – заявив Грищук.

На якість форми, у яку сьогодні держава вдягає українських військових, скаржаться і самі бійці. За словами солдатів, вона виглядає досить естетично, але у неї є два великі недоліки – швидко рветься і легко спалахує.

SAM_1344

«Був такий випадок. Бійцю на форму потрапила крапля напалму від снаряда «Град» і запалила всю форму. Багато в госпіталі потрапляли саме з опіками через те, що камуфляж плавиться і горить», – розповідають у соцмережах волонтери.

Камуфляжну тканину, яка майже цілковито складається з бавовни та є вогнетривкою, розробили на тернопільському ВАТ «Текстерно». Вона вже пройшла низку перевірок і має відповідні сертифікати.

– Нашу тканину обвозили по багатьох лабораторіях і всюди вона була прийнята як найкраща, – запевняє Катерина Александрова, голова правління ВАТ «Текстерно». – Тканина має вагу 260 грамів на один квадратний метр, її важко ткати верстатові, але ми готові до цих випробувань.

SAM_1357

Засилля імпорту

Сьогодні на «Текстерно» – колишньому бавовняному комбінаті – виготовляють до 600 тисяч метрів продукції у місяць, в основному це постільна білизна. Сировину завозять із Середньої Азії, працюють три цехи – прядильний, ткацький і текстильний.

Процвітаюче в радянські часи підприємство-гігант у роки незалежності було геть занепало. З приходом нових господарів його реконструювали та переоснастили сучасним високотехнологічним обладнанням.

SAM_1348

Утім, кажуть на підприємстві, при всій добротності виготовленої продукції фабрика не в змозі самостійно конкурувати із засиллям імпорту, наприклад, з Китаю чи Туреччини, на поставках якого можна заробити «швидкі» гроші. З імпортної продукції досі шили і форму для українських військових.

На тернопільському підприємстві камуфляжну тканину розробили ще наприкінці минулого року, а в лютому керівництво фабрики запропонувало її Міністерству оборони. На сьогодні підприємству вдалося отримати лише часткове державне замовлення на певний метраж товару. Відтак, тканину виготовлятимуть до вересня цього року.

На підприємстві сподіваються на більші обсяги замовлень від держави, що дасть працівникам фабрики стабільну роботу, а військовослужбовців забезпечить якісним одягом.

SAM_1346

Чи вдягатимуть армію в українське?

Перші партії костюмів з тканини, виготовленої на ВАТ «Текстерно», вже найближчим часом поступлять до наших воїнів. З неї шитимуть куртки і штани для Збройних сил України. Також на підприємстві розробляють тканину для літніх кепок, а в перспективі готові виготовляти тканину для маскувальних халатів.

– Основну увагу ми зараз приділяємо продукції військового значення, – додає Катерина Александрова. – Це замовлення дасть змогу заводу працювати стабільно, але нам ще необхідно «вибороти» те, що роками ми не мали можливості взяти, а ці замовлення мали інші фабрики, які насправді не мали сертифікатів на випуск продукції, пропонували неякісний товар.

 

SAM_1355

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна зазначає, що питання із держзамовленням на виготовлення камуфляжної тканини в Тернополі вже вирішене.

– Тканину таку в Україні не виготовляли. А це наша, ми лише завозимо бавовну, – зазначив Степан Барна. – У Черкасах є підприємство, яке складає нам конкуренцію, але воно працює на імпортній тканині. Ми розглядаємо можливість замовлення зі сторони Міноборони приблизно на пошиття 500 тисяч форм, а це 2 мільйони метрів тканини. Зараз на підприємстві працює понад 700 робітників, Це дасть можливість збільшити кількість робочих місць на 500 і завантажить фабрику стабільною роботою.

В Україні триває чергова в цьому році хвиля мобілізації. На підприємстві кажуть: готові забезпечити хоч усе українське військо якісною вітчизняною тканиною для пошиття форми, потрібна лише зацікавленість держави.

Антоніна БРИК.

 

SAM_1311

SAM_1308

SAM_1307

SAM_1303

SAM_1300

SAM_1298

SAM_1296

SAM_1285

SAM_1284

SAM_1350

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *