Обережно – кір! Небезпечна недуга далі шириться країною і Тернопіллям

Обережно – кір! Небезпечна недуга далі шириться країною і Тернопіллям

Вже у 2018-му в області продовжують фіксувати нові випадки захворювання на кір. Найбільше постраждалих серед дітей  – близько 70 відсотків.

– Сьогодні на Тернопільщині зареєстровано 98 хворих на кір за первинними терміновими повідомленнями, 78 з них занедужало вже цього року, – розповідає Марія Павельєва,  завідувач відділу епіднагляду обласного лабораторного центру. – Найбільший спалах цього року зафіксований у Теребовлянському психоневрологічному інтернаті – 20 хворих. . Ще один спалах зафіксовано у Тернополі ще у минулому році – 83 особи. Всього за минулий рік зафіксовано 298 випадків кору, з них 59 – за первинним діагнозом.

Фахівці продовжують реєструвати та відстежувати хворих на кір і прогнозують, що кількість хворих може зрости, оскільки діти повернуться з канікул, а дорослі після вихідних і поїздок під час свят – у свої колективи.

У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що спалах кору в Україну прийшов з Румунії. У 2017-му році в країні зафіксували 4782 випадки захворювання, серед тих, хто захворів, 75% – це діти. 86% уражених кором не були щеплені згідно з календарем.

– За останні півроку від кору померло четверо дітей та двоє дорослих, – зазначила в.о. міністра Уляна Супрун. – Епідемії немає, є спалахи. Але важливо не те, епідемія це чи спалах, а те, чи хворіють люди. У цивілізованій країні люди від кору помирати не повинні.

– Головне, що мають розуміти батьки — лікування проти кору не існує, – додав експерт МОЗ України за напрямами «Інфекційні хвороби, дитячі інфекційні хвороби. Паразитологія» Федір Лапій. – Єдиний захист від кору – це щеплення. Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Якщо ви були щеплені, ви можете захворіти лише в легкій формі без серйозних ускладнень. Але якщо ви не щеплені, при контакті ви інфікуєтесь з вірогідністю не менш ніж 90%, а кожен двадцятий, хто не мав щеплення і  захворів, отримає тяжкі порушення здоров’я на все життя. Негайно вакцинуйте своїх дітей, якщо вони не пропустили свої щеплення в 12 місяців та 6 років.

До слова, вірус кору  надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Інкубаційний період кору – 6-21 день. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше. Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, застерігають фахівці.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *