Одне з найстаріших училищ Тернополя святкує свій ювілей

Одне з найстаріших училищ Тернополя святкує свій ювілей

IMG_5915

Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму нещодавно відсвяткувало своє 55-річчя. Цей заклад – один з найстаріших у Тернополі. Його заснували як професійно-технічне училище кравецького профілю, де навчалося 90 учнів та працювали 4 майстри виробничого навчання і 2 викладачі. З роками значно збільшилась кількість напрямів підготовки, учнів та викладачів, а у 2007 році профтехучилище реорганізували у Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму.

IMG_6174

Сьогодні це сучасний навчальний заклад, у якому готують фахівців різних спеціальностей: кравців, закрійників, агентів з організації туризму, операторів комп’ютерного набору, адміністраторів, перукарів-модельєрів, манікюрників, флористів, квіткарів, штукатурів, лицювальників-плиточників, малярів. Здійснюється також підготовка молодших спеціалістів за спеціальністю «Моделювання та конструювання промислових виробів».

IMG_6162

– Цього року училище увійшло у сотню кращих вітчизняних навчальних закладів та одержало звання «Флагман освіти і науки України», – розповідає директор училища Галина Глушко. – Зараз у нас навчаються 540 учнів, працюють 28 викладачів та 28 майстрів виробничого навчання, з яких – 4 відмінники освіти України, 2 кандидати наук, 4 викладачі-методисти, 6 старших викладачів, 22 педагогічні працівники мають вищу категорію, 12 майстрів виробничого навчання І категорії. А 22  працівники закладу –  наші колишні випускники.

IMG_6151

До послуг учнів  обладнані та відремонтовані кабінети, 17 майстерень, де вони можуть вдосконалювати свої вміння, 2 комп’ютерні лабораторії, навчально-виробничий комплекс, інфотехцентр. Серед вихованців та педагогічних працівників закладу багато учасників і переможців різних учнівських олімпіад, конкурсів професійної майстерності, зокрема з перукарства та моделювання одягу.

IMG_6147

Училище  пишається своїми знаменитими випускниками: відомою дизайнеркою Оксаною Бачинською, екс-мером Тернополя Богданом Левківим,  акторами Тернопільського академічного театру Наталею Черненко та Миколою Бажановим, українським телеведучим і шоуменом Ігорем Пелихом, головним спеціалістом відділу професійної та вищої освіти Наталею Носоненко, керівником відділу організаційного, господарського забезпечення та інформаційних технологій головного управління юстиції у Тернопільській області Іваном Мельником, провідним спеціалістом департаменту професійної освіти Міністерства освіти і науки України Надією Грицинок та багатьма іншими.

IMG_6086

– Колектив училища – команда професіоналів-однодумців, які постійно шукають нові ідеї, впроваджують інноваційні педагогічні і виробничі технології, щоб підготувати конкурентоспроможних фахівців, – розповідає Галина Євгенівна. –   Для цього потрібні нова техніка, програмне забезпечення, сучасні матеріали. У цьому нам допомагають підприємства-роботодавці, які забезпечують учнів робочими місцями під час виробничого навчання, практики, сприяють їх працевлаштуванню після закінчення училища.

IMG_6069

Під час урочистого концерту з нагоди ювілею вихованці закладу, педагоги, гості згадували минуле, добрі традиції, яким вже більше півстоліття, ділилися своїми досягненнями і талантами. Глядачі були вражені роботами учнів:  колекціями одягу, флористичними та дизайнерськими композиціями. Одне з найстаріших училищ Тернополя вкотре продемонструвало – у нього є майбутнє і ще багато цікавих ідей, які неодмінно будуть втілені у життя.

IMG_6040

IMG_6021 IMG_6005 IMG_5870 IMG_5836 IMG_5827 IMG_5788 IMG_5779

 

«Наш ДЕНЬ» вітає колектив Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг та туризму з ювілеєм, зичить йому творчих успіхів, наснаги та натхнення у непростій щоденній праці.

 

Юля ТОМЧИШИН.

 

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *