Операція «Урожай-2016» легалізує зайнятість на Тернопільщині й збільшить надходження до місцевих бюджетів

Операція «Урожай-2016» легалізує зайнятість на Тернопільщині й збільшить надходження до місцевих бюджетів

Враховуючи аграрну специфіку області, особливого контролю потребує діяльність сільськогосподарських товаровиробників. Саме тому під егідою Тернопільської ОДА стартувала цьогорічна операція «Урожай», повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Її проведення невипадкове, адже аналіз стану фінансово-господарської діяльності підприємств із значними обсягами виробництва, кількості площ сільськогосподарських угідь, загальних обсягів реалізації товарів (послуг), використання трудових ресурсів показав, що деякі підприємства за рівних умов ведення діяльності на однакових площах землі мають різне податкове навантаження, яке на більшості підприємствах є незначним. На цьому акцентував увагу присутнім на засіданні колегії ТОДА начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат. «Торік, під час проведення операції «Урожай-2015», було досягнуто вагомих результатів, адже додатково оформлено 2211 найманих працівників, легалізовано 21,5 мільйони гривень виплаченого доходу, додатково бюджет отримав 2,9 мільйони податку на доходи фізосіб та 7,5 мільйона єдиного соціального внеску. Сподіваюсь, що й цьогоріч результати будуть не менш вагомими. Тим паче, як свідчить аналітика, працювати є над чим. За даними розрахунку ф.№1-ДФ за І квартал, із 681 сільськогосподарських виробників 199 або 29 відсотків узагалі не використовували працю найманих працівників», – зазначив Ігор Комендат.

Очільник фіскального відомства області також нагадав, що Постановою Кабміну від 03.02.2016 року №55 та наказом Мінсоцполітики від 02.02.2016 року №67, який вступив в дію з 11 березня, передбачено відповідальність у вигляді штрафів роботодавців за порушення трудового законодавства. «Штрафи чималі – від однієї тисячі 378 гривень – до 41 тисячі 340 гривень. Тож я думаю, це змусить суб’єктів господарювання переглянути свої позиції щодо економії витрат за рахунок тіньової зайнятості, адже платежі від її легалізації будуть значно меншими від штрафних санкцій. Тому органам місцевого самоврядування необхідно більш тісніше співпрацювати з органами Держпраці, податковими інспекціями для забезпечення ефективної координації спільних заходів», – наголосив Ігор Комендат.




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *