Паралельний світ-2

Паралельний світ-2

Тиші на Донбасі як не було, так і немає… Щодоби як не 20, то 30-40 обстрілів з боку терористів – російських і доморощених. Українські військові, правда, тепер не гинуть кожного дня. Зате кожного дня до обласної клінічної лікарні ім. Мечникова в Дніпрі везуть поранених. Минулого тижня їх було аж 22…

Тим часом Україна наближається до третьої річниці Революції Гідності, за яку вже заплатила й досі платить неймовірно високу ціну. Верховна Рада, у свою чергу, «самовіддано» відпрацювала два роки, а уряд Гройсмана – перших півроку.

Оскільки ж на порядку денному минулого четверга опинився розгляд проекту держбюджету-2017, то іменинники (парламент і Кабмін) не могли не ощасливити подарунками один одного. Тож депутати ухвалили в першому читанні проект бюджету, а уряд натомість – начебто зовсім несподівано для ухвалювачів – вдвічі підвищив їм зарплати. Так що вже з 1 листопада рядовий депутат отримуватиме щомісячно 36 тисяч гривень (починав восени 2014-го із 6,1 тисячі), тоді як керівництво ВР та комітетів – від 40 до 45 тисяч…

А кого ще пожаліти до чорноти спрацьованим на безкінечних канікулах слугам народу – окрім самих себе? Ну хіба свого господаря – народ… Трішечки. Бо ж його, отого народу, й досі ще так багато – аж 42 з половиною мільйони! Тож 150 гривень добавки до «мінімалки», яка тепер складе 1600 гривень, буде досить… Тим паче, що простим українцям, як би вони не скаржилися на скрути і труднощі, не так уже й тяжко насправді. Чого не скажеш про їхніх обранців із – і це зовсім не перебільшення! – паралельного світу…

Візьміть хоча б злощасні електронні декларації, які нас із вами зовсім не стосуються. Тоді як нардепи та інші багатії з середовища високого чиновництва, суддів і прокурорів ніяк не можуть дати цим деклараціям ради. А часу залишилося зовсім трішечки – до 31 жовтня… І що?

– Дуже складна сама декларація. І надто високий рівень відповідальності за помилку, – днями скрушно похитував головою на телеканалі «112.Україна» один з нардепів. Наш колишній губернатор, до речі. А отже, і колишній земляк. Хто саме?

РАДИКАЛЬНО БАГАТИЙ БІДНИЙ ЧИЖМАРЬ

Розумію, що поруч слова «багатий бідний» сприймаються з іронією. Як «р» з м’яким знаком… Тим не менше, екс-голова Тернопільської ОДА майже десятилітньої давності саме таким і є: багатим і бідним водночас.

Багатим, оскільки став другим у списку найбагатших парламентарів. Задекларувавши за 2015 рік на офіційному сайті Верховної Ради 52 мільйони 110 тисяч гривень доходів.

Бідним же – наче козак Гаврилюк – Чижмаря можна вважати тому, що з усіх цих мільйонів особисто йому належить буквально крапелиночка. Це 79 тисяч 448 гривень зарплати.

Решта ж багатомільйонного статку – в основному у вигляді спадщини – у руках колишньої дружини. А ще у сімейства Чижмарів є 6 земельних ділянок, 3 квартири і дві новеньких іномарки: власна й орендована.

Так що насправді не такий він уже й бідний, екс-наш Юрій Васильович. Але це – якщо не порівнювати з його тернопільською епохою. Під час якої Чижмарь прославився скандалом зі зникненням 9 мільйонів гривень, що надійшли з держбюджету на ліквідацію наслідків повені в південних районах області. То був 2008 рік. Тих грошей досі не знайдено…

Приблизно тоді ж Чижмарь змушений був пересісти зі службового «Мерседеса» у «Фольксваген». Оскільки у багажнику першого тернопільські право­охоронці знайшли таблички з трьома різними номерами, а в салоні – підробні техталон і тимчасовий техпаспорт.

Однак, то ще не всі чудеса. Виявилося, що за якихось 4 місяці службове авто нашого тодішнього губернатора наїздило 265 тисяч кілометрів. Якщо б це виявилося правдою, то щодоби автівка невсипущого очільника області не сміла зупинятися ані на хвилину. Ганяючи зі швидкістю 90 км/год. Розгадка – у списаному бензині? Та й не тільки в ньому…

Тим не менше, незважаючи на порушені карні справи, наш герой спокійнісінько перебрався до столиці. І незабаром став заступником голови Київської ОДА.

На жаль, у столиці Чижмаря спіткав ще один гучний скандал, цього разу – «кислотний». Вдаватися у його подробиці не буду, оскільки він, хоч як старався Юрій Васильович видати його за політичну помсту, виявився цілком приватним. Та й жодних слідів на його обличчі не залишив: великі гроші зробили свою пластичну справу…

Точніше, дві справи. Адже під час тривалого лікування поруч з Чижмарем, за його ж зізнанням, постійно була одна-єдина людина. Це – колишня дружина Катерина. Нотаріус, до слова. А ще – високопосадовець Мін’юсту як епохи Януковича, так і Порошенка.

Інакше в ті пекучі для екс-чоловіка дні та ночі, стверджують злі язики, Катерина вести себе й не могла, адже чималі гроші й майно перебували тоді у його власності.

Та сплинув час – і все змінилося. Багатомільйонні статки невідомого походження перетворилися на законну спадщину Катерини. Чижмарь знову став зразковим сім’янином. Із скромною депутатською зарплатою – і не більше. Отримав депутатський мандат. Із першої спроби на колись рідному Тернопіллі, правда, це йому не вдалося. Тож пристав до радикалів.

Так що зараз у Ю.В. одна проблема – правильно заповнити е-декларацію. А поки він це робитиме, ми з вами, дорогі мої читачі, глянемо на життя-буття іще одного земляка. Теж із паралельного світу. Котрому, можливо, й декларація вже не знадобиться. Хто це такий?

ПРОСТО ПОЛКОВНИК. БЕЗ ПОСАДИ І… ПРІЗВИЩА?

І все ж прізвище я назву.

Та спершу – про дивну заяву прес-служби Управління оперативного командування «Захід». У цій заяві ЗМІ звинувачено в поширенні інформації, яка (цитую) «ґрунтувалася на припущеннях про затримання військового комісара Тернопільського обласного комісаріату за отримання хабара». Але ж провина його не доведена, наголошено в заяві. Причетність чи непричетність посадовця до даного факту може встановити лише суд.

Від останнього слова мені стало смішно…

Не тому, що полковник Володимир Катинський не боїться ніякого суду, а тому що…

Суди ж у нас нині – напівпорожні! «Чесні» судді, яких не встигли спіймати на хабарах, завчасно позвільнялися, дехто навіть за кордон утік. А хтось – під домашнім або й справжнім арештом: очікує, коли і йому засвітить небо в клітинку…

Так що остаточного розгляду його справи полковнику Катинському, можливо, треба буде чекати довгенько. Я розумію, як тяжко це робити в камері СІЗО – після того, як був буквально за крок від омріяного дерев’яного будиночка на 170 квадратів. Що його мав отримати у вигляді хабара від одного з районних військ­комів.

І які такі «припущення» має на увазі командування «Заходу»? Хіба перший заступник військового прокурора Західного регіону Білоусов, оприлюднюючи факти про хабар на суму 280 тисяч гривень та затримання Катинського у його службовому кабінеті, взяв їх зі стелі?

А офіційне повідомлення прес-служби СБУ, співробітники якої давно «вели» Катинського, теж до необґрунтованих припущень віднесемо?

Чи ЗМІ додали щось зайвого від себе, придумавши те, чого не було?

А я так розумію: поки в бійців АТО і просто нормальних українців Україна – понад усе, то в чиновництва «Заходу» честь мундира – понад усе…

Та от біда: поки з мундирами проблем нема, то з честю (найперше – офіцерською) вони величезні. Особливо непростимі ці проблеми у час війни. Коли на Донбасі вже третій рік гинуть, стають каліками і зникають безвісти сини, чоловіки і батьки переважно робітничо-селянського походження. Точнісінько, як у радянську епоху… І ростуть сиротами вже тисячі дітей, і сивіють від горя тисячі зовсім юних вдів та стомлених життям матерів і батьків…

А у військових чиновників одне на умі – мундири не заплямувати. Тоді…

Перестаньте брати хабарі нарешті!

Адже Катинський – не єдиний такий, правда ж? За підтвердженням далеко ходити не треба – вистачить згадати військового прокурора АТО Костянтина Кулика з його 3-мільйонними статками дуже підозрілого походження.

А за скількома такими «куликами» іще в’язниці плачуть?

Зрештою, і цей поки на волі – завдяки багатомільйонній заставі.

Катинському один з львівських судів теж дозволив це зробити. Перед тим заарештувавши на 2 місяці. У той же час він може на цей період покинути камеру – під заставних 2 мільйони гривень. Одне уточнення: мільйони ці мають бути чесного походження.

Так що все у ваших руках, захисники полковника Катинського із «Заходу»! Його воля – й у ваших руках. Просто знайдіть 2 мільйони, походження яких ніхто не піддав би сумніву…

P.S. Військового комісара Тернопільської області полковника Володимира Катинського затримали на хабарі 18 жовтня. Він вимагав 260 тисяч гривень неправомірної винагороди. Як повідомив перший заступник військового прокурора Західного регіону України Євген Білоусов, ці гроші полковник планував використати на будівництво дачі на земельній ділянці, що отримав як учасник бойових дій. Він уточнив, що Катинський вимагав хабар від свого підлеглого за працевлаштування на штатну посаду, а також нестворення штучних перешкод у службовій діяльності. Білоусов зазначив, що хабарника вдалося затримати завдяки тому, що військовий комісар, у якого вимагали гроші, сам звернувся в СБУ. Катинського затримали під час одержання частини неправомірної вигоди в розмірі 66 тисяч гривень. Шевченківський районний суд Львова обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб. Застава, призначена полковнику, становить 2 мільйони гривень.

Автор

Тетяна Савків

Заслужений журналіст України
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *