Тернопільщина заборгувала найбільше за «комуналку» (ІНФОГРАФІКА)

Тернопільщина заборгувала найбільше за «комуналку» (ІНФОГРАФІКА)

У 2015 році українці виклали зі своїх кишень на оплату благ цивілізації – газу, електрики, тепла, води та інше майже 62 мільярди гривень із 64 мільярдів, виставлених до оплати, підрахували у Держслужба статистики.

e4dd7708fc07a76d87d42c0fb69f0f4f

Якщо розділити суму на всіх жителів, виходить, що одне домогосподарство платить за «коммуналку» близько 350 грн/міс. Але, очевидно, ця цифра умовна, оскільки домогосподарства дуже різні – не у всіх є водопровід або центральне опалення.

Журналісти видання «Сьогодні» дослідили, де в країні живуть найвідповідальніші люди і які послуги споживачі оплачують найкраще (див. Інфографіку).

Добре споживачі платять за електроенергію: кожен восьмий кВт-год оплачується навіть авансом. Тому, як уточнили у Держстаті, вони навіть не публікують статистику оплати за електрику по регіонах, а дають тільки загальну по країні. І в 2015 року вона дорівнює 113 відсотків (переплата 13 відсотків).

Практично немає боргів і за холодну воду: навіть в проблемному Донбасі – майже 90 відсотків оплати (за неконтрольованим територіям облік не ведеться).

А ось з газом та опаленням картина строката: наприклад, у Тернопільській області оплачено лише 60 відсотків спожитого палива, а в сусідній Рівненській та ще ряді регіонів – удвічі більше. Тобто, там погасили старі борги.

Активно відшкодовували люди в минулому році недоїмку по теплу, гарячій воді і газу. У лідерах – Житомирщина, Вінниччина і Чернігівщина.

За словами екс-міністра ЖКГ, голови Спілки власників житла України Олексія Кучеренка, люди спочатку оплачують ті послуги, за борги із яких їх швидко можуть її позбавити послуги. Наприклад, обрізати електропроводи набагато простіше, ніж вимкнути гарячу воду. А ось інші послуги оплачують, залежно від наявності грошей. «У селах погано розраховуються за газ для опалення: його непросто відрізати. А в містах накопичують борги за тепло, знаючи, що весь будинок не відключать. Але більшість поступово погашають борги в літні місяці, – сказав Кучеренко. – Відсоток оплати за «коммуналку» зріс на 20-25 відсотків у минулому році, коли почав працювати механізм субсидій».

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *