Тернопільський міський РАЦС: сервіси Міністерства юстиції України

Тернопільський міський РАЦС: сервіси Міністерства юстиції України

Апостиль – це спеціальний штамп, який звільняє документи від необхідності дипломатичної чи консульської легалізації. Він засвідчує справжність підпису особи під документом і справжність печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ.

Міністерством юстиції України апостиль проставляється на нотаріальних, судових документах, актах цивільного стану та виписках з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, видані органами юстиції.

Суть якого полягає в тому, що будь-яка особа за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу громадянина України, національного паспорта іноземця або документа, що посвідчує особу іноземця, має право подати заяву про проставлення апостилю.

До заяви додається оригінал документа, на якому необхідно проставити апостиль, документ про оплату послуги з проставлення апостиля або документ, що підтверджує право на звільнення від оплати, чи його засвідчена в установленому порядку копія.

Плата становить для громадян України, іноземців та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн.) та для юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн.).

Від унесення плати звільняються інваліди 1-ої і 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти у разі проставляння апостилю на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян.

Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів. У разі необхідності (отримання зразка підпису, відбитка печатки та/або штампа, здійснення перевірки документів) строк розгляду може бути продовжено до 20 робочих днів.

Для проставлення апостиля можна звернутись з понеділка по п’ятницю до відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області.

З вівторка по суботу – до відділів державної реєстрації актів цивільного стану Бережанського, Борщівського, Збаразького, Зборівського, Кременецького, Монастириського, Підволочиського, Теребовлянського, Тернопільського, Шумського районних, Чортківського міськраионного та Тернопільського міського управлінь юстиції.

У м. Тернополі проект реалізовано у 2-й лікарні та Тернопільському перинатальному центрі.

Ще одним сервісом Міністерства юстиції України, який на жаль не користується популярністю у населення Тернопільської області є «Он-лайн запис через Інтернет на прийом до відділів ДРАЦС».

На сайті Міністерства юстиції України (портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану») можна записатись на прийом до відділу ДРАЦС у зручний для Вас час, задати питання в онлайн режимі, подати заяви на реєстрацію актів цивільного стану.

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану розглядають заяви фізичних осіб з накладенням електронних цифрових підписів або звернення щодо формування таких заяв.

З використанням функціональних можливостей Веб-порталу користувач може:

  • заповнити заяву, звернення для їх подальшого надсилання безпосередньо засобами Веб-порталу до відділів державної реєстрації актів цивільного стану;
  • надіслати до відділів державної реєстрації актів цивільного стану сканкопії документів у форматі, придатному для роздрукування або зчитування цих документів в електронному вигляді;
  • здійснити попередній запис на відвідування відділу державної реєстрації актів цивільного стану із зазначенням зручних дати і часу;
  • оплатити з використанням платіжних систем послуги відділів державної реєстрації актів цивільного стану;

5)     отримати консультації працівників відділу державної реєстрації актів
цивільного стану щодо надісланих через Веб-портал заяв або звернень.

Ця послуга надається усіма відділами державної реєстрації актів цивільного стану, однак не користується в населення Тернопільщини популярності.

У разі небажання витрачати свій особистий час на черги у відділах пропонуємо Вам користуватися даним сервісом Міністерства юстиції України та отримувати послуги в зручний для Вас час в онлайн режимі.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *