У Тернополі мітингували бюджетники: люди вимагають у влади зароблених коштів

У Тернополі мітингували бюджетники: люди вимагають у влади зароблених коштів

v

Сьогодні вранці біля входу до будівлі Тернопільської обласної ради, перед початком сесії, зібралися одночасно кілька груп пікетувальників.

До приміщення прийшли понад дві сотні людей. Найчисельніша група – освітян закликала чиновників «припинили нищити освіту». Вчителі області вимагають у влади повернути їм 20-відсоткову надбавку до зарплатні за престижність професії.

Протестуючі тримають гасла: «Жебрацька зарплата – за чиї гріхи розплата?», «Депутати, поцінуйте працю учителя!», «Ні – звуженню соціальних гарантій!», «Мовчи, учителю, ти – непрестижний!».

«Ми хочемо повернути собі свою законну надбавку до зарплати. Що робити далі та як жити – не знаємо.  У нас надбавку не виплачують ще з вересня. Якщо враховувати, що у багатьох сім’ях і чоловік, і дружина – вчителі, то це великий удар для бюджету родини. При нинішніх цінах виживати дуже складно», – розповіла вчителька бережанської школи Олександра Чорна.

Голова Тернопільської обласної ради профспілок Андрій Присяжний повідомив, що педагоги зібралися на застережну акцію, аби нагадати новій владі, «що є проблеми в соціальній і трудовій сфері і їх треба вирішувати».

vv

«Кабінет міністрів постановою від 25 березня 2014 року 20-відсоткову надбавку вчителям із константи перевів у «плаваючий» режим. Окремі райони спромоглися знайти кошти для виплати цієї надбавки, а деякі – не знайшли. На Тернопільщині це Підволочиський, Лановецький, Козівський і Бережанський райони», – зазначив він.

За словами Присяжного, вчителі сподіваються на субвенцію з держбюджету, яка надійшла в область.

«Кабмін виділив додатково області майже 50 млн грн для виплати зарплат бюджетникам. Ми сподіваємося, що педагоги отримають належні їм кошти», – зазначив він.

Одночасно з педагогами зароблені кошти вимагали працівники інших бюджетних галузей. Зокрема, на пікет вийшли працівники Тернопільського облавтодору та представники районів. За словами людей, їм вже понад два місяці боргують зарплату.

«Зараз половину коштів виплатили за вересень, а за листопад і жовтень боргують. Це при тому, що ми працюємо тільки три дні на тиждень. Треба дітей годувати, а чим?», – каже Василь Хмиз, голова профкому Великоберезовицької дорожньо-експлуатаційної дільниці.

До протестувальників вийшов голова Тернопільської облради Василь Хомінець. Він запросив людей на сесію і пообіцяв разом шукати вирішення проблем.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *