У Тернополі поліцейські врятували новонароджене дитя (ФОТО)

Маленька Надійка солодко спить у своєму ліжечку. Вона у палаті для відказних діток в дитячій обласній лікарні. Поряд хлопчик – його залишили у пологовому. Від Наді батьки офіційно не відмовилися, однак поки що не приходять до неї. Працівники  відділення та матусі, які лежать з дітьми, часто заходять до малечі – приносять одяг, памперси, вологі салфетки…

5

Дівчинку доправили у лікарню патрульні поліцейські – батьки несли її, замотану у зимову куртку, з невідрізаною пуповиною у 30-градусну спеку. Місцеві жителі, побачивши це, повідомили на на номер «102».

Патрульні виїхали на місце події. Жінка при собі жодних документів не мала. У чоловіка був лише протермінований паспорт. Він розповів патрульним, що сам прийняв пологи у дружини, а дитині лише один день від народження.

– Ми викликали швидку, – розповідає інспектор патрульної поліції 3-ї роти Андрій Батовський. – Медики оглянули дитину і виявили, що у неї не обрізана пуповина. І маля, і матір доправили у медичний заклад. Щоправда, жінка категорично відмовилася від обстеження.

Згодом патрульні з’ясували, що це вже п’ята дитина жінки. Однак її позбавили батьківських прав, і четверо дітей виховуються у притулку, а одна з бабусею. Доглядати за новонародженою мати теж не захотіла. Батьки написали заяву, що вони відмовляються перебувати поряд з дитиною у лікарні.

30-річного Ярослава та 29-річну Віку можна зустріти неподалік того місця, де вони гуляли з новонародженою донькою. Кажуть назвали дівчинку на честь своєї бабусі. Гроші заробляють, збираючи пляшки. За день можна отримати 100-200 гривень. До того чоловік працював на будівництві, але поки що, каже, роботи немає.

На даний час Надійка перебуває під наглядом лікарів, набирає вагу та проходить всі необхідні обстеження.

– Дівчинка потрапила до нас у відносно задовільному стані. Хоча було видно, що народилася у домашніх умовах. Пуповина була перев’язана непрофесійно, завдовжки півметра, – розповідає завідувач відділення патології новонароджених Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні Зоряна Король. – Сьогодні вже все гаразд. Дитина проходить ряд обстежень, помаленьку набирає вагу. Сьогодні  дівчинка важить 2, 230 кг, вона чудово їсть, простежується позитивна динаміка. І персонал, і матері дуже тепло до неї ставляться і допомагають, чим можуть.

Далі Надійкою будуть опікуватися соціальні служби. Батьки запевняють, як матимуть змогу, то обов’язково заберуть дівчинку. Та чи дозволять їм
це зробити, адже, очевидно, житла у пари немає? Тож швидше за все, її передадуть у Будинок  дитини.

До слова, в  середньому за рік батьки відмовляються від 7-8 немовлят. Лікарі кажуть, сьогодні простежується тенденція до зменшення цієї цифри.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *