У Тернополі польську можна вивчити швидко і… граючись (ФОТО)

Можливість вчитися чи працювати в Польщі, комфортно мандрувати чи спілкуватися з туристами у себе вдома…

p6

Це лише кілька причин, чому корисно знати польську мову. До того ж, це цікаво й доступно у кожному віці, кажуть в осередку “МояПольська”. Тут у Тернополі гуртуються ті, хто цікавиться Польщею не тільки як місцем для заробітку, а в першу чергу як надзвичайно самобутньою, але у той же час дуже близькою нам країною. Кандидат філологічних наук, викладач Наталя Лобас розповіла про методику, яка дозволяє вивчити польську швидко і… граючись.

 

 Що таке “МояПольська”? Школа польської мови чи мовні курси?

– Ми позиціонуємо себе як осередок навчання і забави. Польська мова для нас – це не тільки сертифікат чи можливість пройти співбесіду  у консула, це, в першу чергу, інструмент спілкування. Можливість дати собі раду у живому мовному середовищі – запитати дорогу, купити квиток, поговорити з місцевими. Тому ми не просимо наших відвідувачів купувати дорогі підручники і не пропонуємо сідати за столи, відкривати зошити і відмінювати слова. Ми пропонуємо їм розмову, невимушену атмосферу і  жодних стресів, пов’язаних із навчанням. Адже найважливіше – це зняти страх перед спілкуванням іноземною мовою.

p5

– Як відбуваються заняття в осередку?

– Зараз ми працюємо у форматі розмовних клубів для різного віку. Для дорослих є розмовний клуб “Nie ma kawy bez zabawy”. Одночасно проводимо набір у дитячі та підліткові розмовні клуби. Заняття таких клубів об’єднані в цикли спільною тематикою.  Проте, якщо учасник пропустив якесь із занять, він без проблем зможе працювати на наступному. Нові учасники можуть долучатися навіть на середині циклу або ходити на заняття вибірково, що дуже зручно, якщо людина, наприклад, часто їздить у відрядження.  Усі заняття відбуваються лише польською мовою.

 

– Чому забава? У чому особливість вашої методики?

– В основі нашої роботи лежить такий недооцінений багатьма педагогами принцип, як педагогіка забави. Сама методика виникла ще в 70-х роках двадцятого століття. Але чомусь несправедливо вважається, що вона підходить тільки для роботи з дітьми. Можливо, причина також в тому, що, як говорив відомий польський письменник Вітольж Ґомбровіч, дорослі занадто переоцінюють свою дорослість. Насправді, практика показує, що через ігрові форми матеріал засвоюється набагато швидше та ефективніше, ніж за партою. А невимушена і вільна атмосфера в групі сприяє створенню найрізноманітніших комунікативних ситуацій, коли люди не бояться говорити. Хай навіть неправильно – помилка виправляється і людина запам’ятовує правильну конструкцію. Це набагато краще, ніж мовчання через страх помилитися у присутності інших,.  Разом з тим, ми використовуємо прийоми та підходи інших методик. Для нас важливо, щоб людина на занятті не нудьгувала, а весь час була зацікавлена тим, що відбувається.

p4

– Чи проводите ви класичні заняття із польської мови, наприклад, для абітурієнтів, які планують поступати у польські виші або людей, що хотіли би отримати Карту поляка?

– Так, звичайно. Якщо людина хоче вивчити мову ґрунтовно, з правильним володінням граматикою, ми охоче надамо їй таку можливість. Тим більше, що ми працюємо за авторськими підручниками і власною методикою. Можна також домовитися про навчання через cкайп, що дуже зручно, адже людина може не виходити з дому чи офісу і водночас навчатися. Готуємо також до співбесіди на Карту поляка.

 

– Люди якого віку можуть приходити до вас?

– Ми знайдемо те, що буде цікавим і для дошкільнят, і для підлітків, і для дорослих. Зараз триває набір у дорослі розмовні групи, одна з яких вже працює, інша починає працювати з 5-го вересня. Це групи вихідного дня – заняття відбуваються у суботу та неділю. Одночасно йде набір у дитячі та підліткові групи, починаючи від 4 років. Ці групи працюватимуть у будні в післяобідній час. Початок – вже у половині вересня.

p1

– Що ще пропонує “MojaPolska“?

– Крім розмовних клубів, ми пропонуємо усім, хто цікавиться польською мовою та культурою, нашу бібліотечку. Завдяки громаді польського міста Санок нам вдалося зібрати дуже добру бібліотеку польськомовних видань. Тут і дитячі книжечки, і художня література – від класики до сучасних жіночих романів. Багато книг на історичну тематику, маємо також підручники. Наша бібліотечка стане у нагоді і тим, хто тільки-но починає читати польською, і студентам та аспірантам, котрим потрібні професійні тексти.

Крім того, із жовтня у нас відкриється ще кілька цікавих проектів. Так що ласкаво просимо у наш осередок. Ми завжди раді усім гостям.

p2

Як знайти осередок”MojaPolska?

м. Тернопіль, бульвар Шевченка, 19.

Тел. 098 699 25 73

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/pages/MojaPolska/888551161205854

 

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *