У Тернополі проводять терапевтичні заходи для військових та їх сімей

У Тернополі проводять терапевтичні заходи для військових та їх сімей

У просторі для ветеранів, захисників України та їхніх родин «Дім Ветерана» 24 березня відбувся терапевтичний захід, який був наповнений малюванням, писемними практиками та теплими розмовами. Як кажуть організатори — такі події створені для того, щоб побути серед «своїх».

Взяли участь у заході ветерани та їхні сім’ї. У процесі події учасники розмальовували шопери, що було частиною арт-терапії, а також застосовували писемні практики. 

Проводила захід Анна Шевчук (Люднова) – письменниця, фольклористка, комунікаційниця, волонтерка, яка вивчає бібліотерапію/поетичну терапію за сертифікованими американськими програмами CRC та CAPF, а також є членкинею редакційної колегії міжнародного Журналу поетичної терапії. Здобуває другу вищу освіту за напрямком “Практична психологія”. Працює фасилітаторкою: безоплатні групові поезотерапевтичні воркшопи для військових, ветеранів, їхніх сімей, тощо.

За словами Анни, поетична терапія — це міждисциплінарна форма, яка розвивалася протягом тисячоліть, і її розуміння походить із багатьох сфер — від духовності, психіатрії, бібліотекознавчої психології, соціальної роботи, літератури, антропології та терапії експресивним мистецтвом. Численні наукові дослідження Джеймса В. Пеннебейкера та інших вчених показали, що письмо впливає на частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск та імунну систему. Сила письма від серця сприяє зниженню стресу та відновленню емоційної рівноваги.

«Заходи з поетичної терапії проводжу вже півроку. Серед локацій — «Дім ветерана», Тернопільський обласний центр зайнятості та лікарні Тернопільщини, де наші воїни проходять реабілітацію. Заходи проводяться за підтримки БФ «Атена». Художніх здібностей мати не потрібно, я не художниця і не навчаю малювати, це все частина терапії», – розповіла терапевтка.

Серед основних цілей поетичної терапії Анна виділяє:

• Вираження емоцій і досягнення часткового або повного катарсису. Катарсис у бібліотерапії стосується глибокого досвіду пізнання та відрізняється від катарсису в психіатрії.

• Поліпшення здатності реагувати на стимулюючі та збагачуючі ментальні образи та сприяти появі почуттів щодо цих образів.

• Підвищення саморозуміння. Допомагаючи людям цінувати власну особистість і стати більш обізнаними та точними у своєму самосприйнятті, водночас люди покращують своє розуміння інших.

• Підвищення обізнаності про міжособистісні стосунки через інтерактивний діалог.

• Поліпшення орієнтації в дійсності.

• Розширення емоційного та когнітивного діапазонів.

Асистентка – координаторка простору «Дім Ветерана» Вероніка Дзембуляк говорить, що такі заходи необхідні насамперед для військових, щоб вони відпочивали, звільнялися від неприємних думок. «Для дружин військовослужбовців це можливість побути серед своїх, поспілкуватися, обговорити схожий біль і проблеми. Такі заходи ми ініціюємо і проводимо, тому що у Тернополі наразі немає схожих просторів. Зараз однією з наших ключових проблем є проблеми з рекламою, основний спосіб про нас дізнатися — це «сарафанне радіо». Зазвичай на заходи приходять до 10 дружин і 2-3 військових», — поділилась дівчина.

Схожі заходи планують проводити і надалі. У простір можна завітати з дітьми, адже є облаштований дитячий куточок, де вони зможуть провести час, а також є люди, які за ними доглядатимуть, допоки батьки будуть зайнятими. 

Катерина МАГУЛА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *