У центрі уваги – турбота про людину праці

У центрі уваги – турбота про людину праці

Становлення й розвиток соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у нашій державі було започатковано з прийняттям законів «Про основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» у 1998 році та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» – у 1999-у. А з 1 квітня 2001 року почали здійснювати страхові відшкодування й надавати соціальні послуги потерпілим.

Валерій АкопянДиректор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Валерій АКОПЯН розповів, яку роль у державі відіграє Фонд та про основні засади діяльності цієї важливої структури.

– Протягом згаданого періоду чимало зроблено для створення в державі нової системи соціального захисту громадян, які втратили на виробництві здоров’я або годувальника. Фонд виріс у потужну фінансову структуру, яка реально реалізовує державну політику у сфері соціального страхування. Під страховим захистом Фонду перебуває понад 13 мільйонів працюючого населення, а на обліку – майже 307 тисяч потерпілих та членів їхніх сімей.

Валерію Григоровичу, які соціальні послуги та виплати здійснює Фонд?

– Рівень відповідальності Фонду перед суспільством вимірюється розміром щомісячної суми страхових виплат потерпілим, яка складає близько 520 мільйонів гривень. Із початку діяльності Фонду потерпілим на виробництві та членам їх сімей виплатили більше 31,4 мільярда гривень. У структурі витрат Фонду близько 92 відсотки коштів спрямовується на страхові виплати та медико-соціальні послуги потерпілим на виробництві.

Фонд здійснює близько 30 видів послуг та допомог, у тому числі, соціальних, медичних, реабілітаційних, лікувальних, оздоровчих, профілактичних тощо.

За перше півріччя 2013 року з бюджету Фонду потерпілим (членам їх сімей) виплатили понад 3 мільярди гривень, що на 820 мільйонів більше, ніж у першому півріччі минулого року.

Середньомісячний розмір страхової виплати на одного потерпілого (члена його сім’ї) за перше півріччя склав 1641,9 гривні, що на 34,2 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.

З метою впровадження політики Президента Віктора Януковича щодо підвищення стандартів життя людей, реалізації завдань програми економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та соціальних ініціатив, торік Фонд здійснив три етапи підвищення страхових виплат потерпілим на виробництві. У результаті, середній розмір щомісячної страхової виплати на одну особу зріс із 782 до 1210 гривень, у шахтарів – до 1593. А з 1 березня цього року розмір щомісячних страхових виплат підвищено до 1384 гривень, шахтарям – до 1834.

Завдяки солідарній системі накопичення страхових внесків, оперативно реагуємо на надзвичайні ситуації, які трапляються на виробництві. Так, потерпілі у недавній аварії на заводі «Стирол» отримують необхідну медичну допомогу за рахунок Фонду. Попередньо підрахували розмір страхових виплат родинам загиблих і тим, хто був на їхньому утримані. Очікувана загальна сума одноразової допомоги складе понад 2,2 мільйона гривень. Плюс щомісячні страхові виплати і пенсія у зв’язку з втратою годувальника.

Фонд надає потерпілим на виробництві комплекс послуг з медичної та соціальної реабілітації. Упродовж першого півріччя цим скористалися 15625 осіб на суму понад 30 мільйонів гривень. Лікарськими засобами і виробами медичного призначення забезпечили 19384 потерпілих на суму майже 29 мільйонів. Технічні та протезно-ортопедичні вироби отримали 1959 осіб на суму 8,2 мільйона гривень, інвалідні коляски – 217 потерпілих на суму 2,2 мільйона.

– Яке місце у діяльності Фонду відводиться реабілітації потерпілих?

– Фонд забезпечує інвалідів трудового каліцтва медичною реабілітацією і санаторно-курортним лікуванням. Цьогоріч плануємо допомогти 13493 особам. За перше півріччя реабілітацію пройшли 5262 інвалідів, на що Фонд виділив більше 55 мільйонів гривень.

Потерпілі проходять санаторно-курортне лікування у санаторіях різних профілів. Усі послуги входять у вартість путівки, яка складається з лікування, харчування і проживання.

– Є ще якісь важливі завдання у цьому році?

– З метою реалізації політики Президента щодо підвищення соціальних стандартів життя, Фонд планує продовжити осучаснення страхових виплат найбільш незахищеним категоріям потерпілих. Стовідсотково забезпечити потребу інвалідів у спецавтотранспорті – придбати 678 автомобілів для тих, хто перебуває у черзі. Також започаткували щорічні всеукраїнські спартакіади серед інвалідів. Фінальні змагання першого такого заходу «Сила духу» відбудуться 26-29 вересня в Алушті. Участь візьмуть більше 250 потерпілих на виробництві, котрі стали переможцями та призерами відбіркових змагань у регіонах держави.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *