У Вишнівець на Збаражчині везуть чудотворну ікону

У Вишнівець на Збаражчині везуть чудотворну ікону

Два роки тому в тернопільських храмах побувала ікона Дубенської Божої  Матері.

 

З вірою, любов’ю та щирою молитвою до неї приклонялися тисячі людей, які вірять, що чудотворний образ дарує зцілення. Миро, яке виточує ікона, лікує душевні та тілесні рани.

Багато чудес проявила святиня у храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Старому Вишнівці Збаразького району. Копія ікони, яка була освячена на чудотворному образі, мироточить і нині. Святиня знову відвідає наші храми. А саме 22 серпня о 18 годині її привезуть у Вишнівець та хресним ходом принесуть до храму Різдва Пресвятої Богородиці. Вона перебуватиму там до 24 серпня. А на День незалежності о 10 годині в церкві відправлять урочисту літургію та разом помоляться за Україну і перемогу в неоголошеній війні. Після цього ікона буде перебувати на богослужіннях у вишнівецьких храмах.

З давніх часів Дубенська ікона Пресвятої Богородиці належала до духовної колекції князів Острозьких. Перша згадка про неї датується 1565 роком, коли князь Констянтин запросив на ночівлю до себе подорожніх. Серед них була незряча жінка, котра самостійно зайшла до кімнати, де була святиня. Приклонившись, вона прозріла. Після того князь подарував образ Спасо-Преображенському монастирю в Дубно.

Наприкінці ХІХ століття, у північній частині Чернігівської області, лютувала епідемія морової виразки. Після того, як було звершено хресні ходи з Дубенською іконою, хвороба відступила, а багато людей отримали зцілення.

У тривожні 20-ті роки минулого століття, коли владою нищились монастирі і храми, образ потрапив до благочестивої прихожанки монастиря, котра її зберігала до кінця 90-х років ХХ століття. Таким чином, ікону врятували від знищення.

У 2004 році образ почав мироточити. З найпотаємнішими думками і почуттями звертаються люди до Матері Божої, щоб отримати душевний спокій для себе і своїх рідних, наповнити душі вірою та надією на Боже милосердя.

Святослав ШВЕЦЬ, митрофорний протоієрей.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *