У яку ціну обійдуться парламентські вибори суспільству?

У яку ціну обійдуться парламентські вибори суспільству?
Опальні багатії, політики і екс-президент Грузії Михеїл Саакашвілі у тому числі повернулися з «екзилу» в Україну. Невже в Ізраїлі, Австрії та інших країнах Заходу «зубожіння» ще гірше, аніж в Україні? І цікаво, чому пан Саакашвілі оминає рідні пенати. На батьківщині його чекають. У прокуратурі Грузії заявили, що політикові «доведеться постати перед грузинським правосуддям». Тривають судові процеси у справах розтрати державних коштів тощо.

Тим, що були в «екзилі», відведені певні ролі в українській політиці. І у парламентських виборах, зокрема. Когось підтримають, комусь – насолять, псуватимуть картину. Заради певних інтересів, особистої неприязні…

А на старті парламентських перегонів збереться багато кандидатів. І «нові» обличчя, і відомі політики, і нинішні нардепи. Адже чимало з теперішніх парламентарів не бачать себе поза Верховною Радою. Хоча, деякі законодавці роботу прогулювали, не брали участі в голосуваннях, суспільство надурювали.

Так, за результатами повних перевірок декларацій, проведених у 2017-2019 роках, встановлено, що народні депутати у своїх деклараціях зазначили недостовірні відомості на загальну суму 8,5 мільярдів гривень. Нацагентство з питань запобігання корупції завершило повну перевірку 110 декларацій, поданих 72 нардепами. Із них у 77 деклараціях виявлено недостовірні відомості.

Найкрупніші порушення – у депутатів з «Народного фронту»: 12 декларантів внесли недостовірні відомості на понад 8 мільярдів гривень.

На другій сходинці позафракційні – 17 нардепів і сумнівних декларацій на 266 мільйонів гривень.

А в «Опозиційному блоці» семеро нардепів внесли недостовірну інформацію на понад 50 мільйонів гривень.

До речі, українцям марно чекати оприлюднення декларацій усіх кандидатів у нардепи, які балотуватимуться на позачергових парламентських виборах 21 липня. Причина проста: законодавство їх до цього не зобов’язує. Побачити декларацію кандидата можна буде лише в тому випадку, якщо він сам захоче її показати, або якщо він подав її раніше як суб’єкт декларування. Тож про «зубожіння» кандидатів у «слуги» народ, очевидно, не дізнається.

Тим часом Рух ЧЕСНО закликає кандидатів оприлюднити декларації за 2018 рік та звертається до політпартій із закликом спонукати своїх партійців заповнити декларації на сайті НАЗК. Послухають? Навряд.

…Це – фантастика, кажуть експерти про позачергові парламентські вибори 21 липня. Бо провести їх чесно й повноцінно практично неможливо. По-перше, мало часу. По-друге, літо – пора відпусток. Тому хтось із кандидатів активно займатиметься так званою «благодійністю», тобто підкупом виборців. Дехто «світитиметься» денно і нощно на телеекранах. Дехто «пропишеться» у соціальних мережах… Також будуть домовленості, інтриги, чорний піар.

А знаєте скільки вартує політична реклама в телевізії? До 10000 доларів… за хвилину.

Цікаво, що, порівняно з вартістю телереклами під час виборів президента, ТРК «Україна» знизила максимальну ціну вдвічі. А канал «1+1» – підвищив – також у два рази.

Отож, із-поміж телеканалів Ігоря Коломойського та братів Суркісів найдорожчою є реклама на «1+1» – до 2250 гривень за секунду у вечірньому прайм-таймі. Вартість секунди політреклами на «1+1» навіть у нічний час не опускається нижче від 900 гривень.

Секунда політреклами у прайм-таймі на «Інтері» вартує 2987 гривень. Медіагрупа «Інтер» продає політичну рекламу навіть на дитячому «Піксель TV».

На телеканалі «NewsOne», який перебуває під впливом Віктора Медведчука, максимальна ціна реклами – 530 гривень за секунду, а найнижча – 340.

Інший, пов’язаний з Медведчуком телеканал «112 Україна», продає секунду реклами за 94-127 гривень.

У скільки обійдуться позачергові парламентські вибори державній казні? Близько двох мільярдів гривень.

У яку ціну обійдуться суспільству? Покаже час…

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *