Унікальний проект для школярів стартував у Тернополі

Унікальний проект для школярів стартував у Тернополі

Дефіцит підручників та важкі наплічники тепер не лякають тернопільських школярів. Діти можуть скачати необхідні посібники в електронному варіанті в коридорі своєї школи. На стінах учбових закладів розміщені спеціально розроблені плакати зі списком підручників по класах і QR-коди для їх завантаження в смартфони чи планшети.

підручник_2

 

Таку інновацію вперше впровадили у нашому місті завдяки вчителю економіки Тернопільської ЗОШ №19 Сергію Антонюку та благодійному фонду «Magneticone.org». Саме його засновнику Руслану Савчишину і належить ця ідея. – Ми хотіли розвантажити наплічник школярів, – розповідає Сергій Антонюк. – Адже щодня учні молодшої школи носять портфелі вагою близько шести кілограмів ваги. Очевидно, що це може погано вплинути на здоров’я дітей. З іншого боку ми вирішили навчити учнів користуватися сучасними гаджетами не тільки для ігор та розваг, а й для навчання.

Організатори проекту зібрали разом електронні підручники, розробили QR- коди та надрукували плакати – на кожен клас – окремий, аби зручно було фотографувати QR-код. Всі підручники повністю відповідають оновленій шкільній програмі. Особливо це актуально для 4-7 класів, у яких якраз і є найбільша проблема із забезпеченням навчальними матеріалами. – Щоб скачати електронний підручник, потрібен звичайний смартфон чи планшет та програмка для скачування QR-кодів, – пояснює Сергій Антонюк. – Потрібно відкрити цю програму, зісканувати QR-код. Після зчитування коду розпочнеться скачування підручника на телефон. Після його завершення ви можете розпочинати готуватися до уроків.

І діти, і дорослі зацікавилися цим проектом. Щоправда, педагоги сприймають по-різному. Кажуть, що читання електронних книг псує зір. Але якщо немає підручника у бібліотеці, то це стає хорошою альтернативою для школярів.

З початку старту проекту електронні книги вже завантажили близько тисячі учнів. Ініціатори проекту сподіваються, це лише початок і така чудова ідея сподобається школярам і буде допомагати їм у навчанні.

Юля ТОМЧИШИН.

Фото: dity.te.ua

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *