Утримувачам гуманітарної допомоги на Тернопільщині роз’яснили зміни митного законодавства

Утримувачам гуманітарної допомоги на Тернопільщині роз’яснили зміни митного законодавства

У приміщенні Тернопільської митниці ДФС проведено заходи з представниками митних брокерів, декларантами, учасниками зовнішньоекономічної діяльності, представниками громадських організацій та благодійних фондів – утримувачів гуманітарної допомоги області з метою роз’яснення змін митного законодавства, особливостей митного контролю та митного оформлення товарів, зокрема, «гуманітарної допомоги», а також вирішення проблемних питань, які виникають при реалізації окремих норм митного законодавства. Про це повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Учасники зустрічей обговорили особливості організації роботи під час митного контролю та митного оформлення товарів «гуманітарної допомоги» та можливі порушення митного законодавства при переміщенні зазначених товарів.

Окрім цього, розповіли про нюанси митного контролю та митного оформлення лісоматеріалів за періодичною митною декларацією, проаналізували проблемні питання та помилки, які допускають декларанти при заповненні граф митних декларацій, а також наголосили на активізації випуску у вільний обіг товарів з митного складу та складу тимчасового зберігання.

Також декларантам та брокерам нагадали, що, згідно із Угодою про асоціацію між Україною, з одного боку, та Євросоюзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами – з іншого боку, передбачено надання та анулювання митним органом статусу уповноваженого (схваленого) експортера.

«Перевагою використання статусу уповноваженого (схваленого) експортера є те, що для отримання тарифних преференцій український експортер товару без оформлення сертифіката з перевезення форми EUR.1 самостійно визначає та декларує походження товарів на комерційних/товаросупровідних документах, що дозволить прискорити процедуру експорту товару», – зазначила в.о. начальника Тернопільської митниці ДФС Оксана Антонович.

Наприкінці зустрічей присутні висловили сподівання щодо подальшої якісної співпраці та пошуку шляхів для порозуміння.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *