Вам подобається шоу від влади «Затримати корупціонера»?   

Вам подобається шоу від влади «Затримати корупціонера»?   

Україна потрапила до списку найбільш «нещасних» країн світу через високі  показники інфляції та безробіття. У цьому антирейтингу наша держава посіла 15 місце. Рейтинг склало видання «Business Insider» на підставі даних ЦРУ.

Згідно з даними ЦРУ, рівень інфляції в Україні склав 12,1 відсотка, а безробіття – 8,8. ВВП упав на 6,8 відсотка. «Business Insider» зазначає:  розвиток України стримують політична корупція та неефективні реформи.

Власне, темпами реформ уряду Арсенія Яценюка задоволені менше п’яти відсотків українців. Переважна більшість наших співвітчизників негативно ставиться до курсу, який проводить Кабмін – майже 95 відсотків населення країни. Такі дані соцопитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центру Разумкова.

Люди розуміють: реформи потрібні. Але не на словах чи на папері. За всі роки незалежності Україна реальних реформ не бачила, хоча про це говорили всі президенти й уряди.

Президент також не задоволений роботою влади, оскільки українці очікують реформ і поліпшення якості життя в країні. «Жоден українець не може бути задоволеним. І роботою губернаторів усіх я не задоволений, адже люди мають право вимагати поліпшень», – сказав Петро Порошенко в інтерв’ю у програмі «Прайм Тайм з Мирославою Гонгадзе». І додав, що не задоволений своєю роботою також.

А хто заважає главі держави втілювати свої передвиборчі обіцянки? Чому в країні й далі процвітає корупція? Чому влада безкарна? Чому жодна з резонансних справ не була належним чином розслідувана? Суспільство очікує правди про розстріл майданівців, події в Мукачевому, криваві події під Верховною Радою, про війну. І хоче знати, коли олігархи перестануть впливати на політичні процеси й на життя країни загалом. Але… у нас на чолі держави – олігарх.

Щодо губернаторів, то ніхто не запитує в людей і не переймається, хто для регіону був би кращим господарем. Політичні торги, квоти – ось пріоритети, за якими в Україні призначають на посади.

Та й узагалі, політичні експерти і аналітики визнають: в Україні бракує претендентів на міністерські посади, які б могли забезпечити реальні реформи, а не їхню імітацію. Немає менеджерів і в регіонах. Зате є достатньо популістів. Особливо вони активізовуються перед виборами. І ми це зараз бачимо.

Екс-посол Канади у США Дерек Берні та директор відділу глобальної безпеки при Центрі інновацій у міжнародному урядуванні Університету Карлтона Фен Ослер Гемпсон у статті «Україна: забутий конфлікт», опублікованій у канадському виданні «The Globe and Mail», наголошують: економічна ситуація дедалі загрозливіша, і на терезах лежить демократичне майбутнє України. Висновок: ми мусимо самі викарабкуватися з проблем. Бо світ отримав новий головний біль – кризу в Азії. Європа думає, де розмістити і як нагодувати сотні тисяч біженців, а не про конфлікт між Україною і Росією та українську економіку.

У свою чергу глава Національного антикорупційного бюро Артем Ситник застерігає: «За рік-півтора корупція може зруйнувати Україну, якщо з нею не починати боротися». Президент тим часом озвучив вражаючі дані щодо затриманих хабарників. Каже: СБУ протягом останнього місяця затримала удесятеро разів більше хабарників, ніж торік. А Генпрокуратура за останні два місяці у 4,5 раза більше, ніж минулого року, затримала чиновників, які попалися на хабарі. Але чи дійдуть справи до суду? Чи одні відкупляться, а інші – втечуть?

Петро Порошенко під час зустрічі з керівниками фракцій коаліції закликав парламент скасувати заставу у корупційних справах. Бо, мовляв, суспільство 

котре розчарується у зв’язку з можливістю рішення суддів відпустити затриманих на поруки або під заставу.

Наразі ж, згідно з даними міжнародної організації «Transparency International», наша держава залишається у списку найкорумпованіших країн світу. Міжнародні партнери, зокрема США, попереджають, що дають українським чиновникам останній шанс, аби вони нарешті побороли свою погану звичку. А голова Української православної церкви Філарет навіть пригрозив відмовляти в обряді причастя тим, хто буде пропонувати чи брати хабарі. Проте ні залякування, ні вмовляння результатів не дають. Хабарі, як зазначає керівник ГО «Правозахисна організація «Сильне суспільство» Павло Шершньов й далі залишаються камінням у фундаментах, на яких тримаються усі сфери життя нашої держави. А шоу під умовною назвою «Затримати корупціонера» вже стало звичним для українців.

Ольга ЧОРНА.  

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *