Вдосталь грошей, маршрут та нічліг – кордон відкритий, та чи доступніший?

Вдосталь грошей, маршрут та нічліг – кордон відкритий, та чи доступніший?

Безвізовий режим дозволить українцям перебувати за кордоном протягом 90 днів у будь-який довільно вибраний 180-денний період. Однак, вирушаючи в Європу, не варто забувати про правила, яких слід дотримуватися, щоб без перешкод перетнути кордон.

– Окрім закордонного паспорта, для подорожі в Європу необхідно мати документи, що підтверджують вашу платоспроможність, –  розповідає  начальник управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської ОДА Віталій Сікіринський. –  Варто зазначити, що кожна держава має щодо цього свої вимоги. Так, якщо мова йде про Угорщину, тут мандрівнику необхідно всього лиш 3 євро на добу. У Франції — не менше 35 євро на добу. У Польщі знадобиться близько 70 євро на добу. Отже, люди повинні заздалегідь спланувати, через які країни пролягатиме маршрут їхньої подорожі.

Важливим моментом є й те, що, перебуваючи за кордоном, необхідно мати медичну страховку, яка покриватиме всі витрати у разі виникнення нещасних випадків. Також варто обгрунтувати мету свого візиту: чи то запрошення на якийсь захід, квиток на концерт або ж, при потребі, розповісти про маршрут мандрівки.

– Стосовно бронювання жит­ла, наголошую: це не є обов’язковою вимогою. Адже у когось можуть бути родичі за кордоном, хтось інший може домовитися про безкоштовне проживання, – пояснює Віталій Сікіринський. – Нерідко українці бронюють місце у хостелі, проживання в якому вартує відносно дешево, але, разом з тим, підтвердження  про його бронювання на електронну пошту не надсилається.

Що стосується роботи за кордоном, безвізовий режим також надає громадянам певні переваги. Раніше людина, яка вирішила працювати за кордоном, повинна була відкрити візу й аж після цього вирушати на роботу, про умови якої не завжди було відомо. Тепер же українець матиме змогу спочатку поїхати й ознайомитися з місцем роботи, зважити всі «за» і «проти» та прийняти для себе остаточне рішення. Для праці за кордоном необхідно оформити робочу візу на основі запрошення від роботодавця.

Варто додати, Закон України не забороняє громадянам нашої держави мати два закордонні паспорти — біометричний та старого зразка.

– Ті, хто не бажає виготовляти біометричний паспорт, бо ще користується візою у паспорті старого взірця, теж матимуть право перетинати кордон відповідно до терміну відкритої візи, – зазначає Віталій Сікіринський. – Єдиний нюанс – це так званий «чистий паспорт». Це коли громадянин, маючи закордонний, паспорт, жодного разу не перетинав кордон.  Прикордонники звертають на це увагу й ставлять такому мандрівнику значно більше питань, аніж людині, яка вже неодноразово перетинала кордон.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *