Відкритий лист Компанії «МРІЯ Агрохолдинг» до громадськості

Відкритий лист Компанії «МРІЯ Агрохолдинг» до громадськості

Останні кілька днів недобросовісні конкуренти намагаються поширити негативний матеріал про Агрохолдинг «МРІЯ» та його нове керівництво. У матеріалі використовуються абсолютно офіційні факти, які є публічними, однак завідома інтерпретуються в негативному ключі. Компанія «МРІЯ» вважає необхідним спростувати всі наклепи та домисли, і, не дивлячись на те, що в пресі цей матеріал так і не був опублікований, хоче відповісти на всі безпідставні звинувачення, які містяться у цій замовній статті.

Зокрема, недобросовісні конкуренти намагаються спекулювати політичною темою, займаються перекручуванням офіційних фактів, а також маніпулюють серед іншого і складною воєнною ситуацією на сході країни.

Вони пишуть: «Усі пам’ятають, як на початку 2015 року агрохолдинг «Мрія», який до цього нібито успішно працював на теренах області, оголосили банкрутом. Компанія потрапила у скрутне становище у серпні 2014-го, загальний борг становив понад мільярд доларів. А власника «Мрії» – генерального директора агрохолдингу Миколу Гуту оголосили у розшук через підозри у шахрайстві. І вже на початку лютого цього року було оголошено про обрання нового керівництва «Мрії».

В Агрохолдингу «МРІЯ» не заперечують і не спростовують того факту, що в результаті діяльності попереднього керівництва Компанія «МРІЯ» була змушена у серпні 2014-го року оголосити технічний дефолт. Через неспроможність розплатитися з кредитними боргами, Агрохолдинг цілком законно перейшов під контроль кредиторів – провідних європейських та американських банківських установ. У лютому 2015-го року вони обрали та призначили новий професійний менеджмент.

У цьому переліку фактів недобросовісні конкуренти вгледіли підступ, а саме: «Генеральним директором Групи компаній “Мрія” став Саймон Чернявський, який досі очолював аграрну компанію «HarvEast». Виявляється, що «HarvEast» – аграрний холдинг, який працює на теренах східних областей України і, до речі, Республіки Крим. Акціонерами цієї компанії є підприємство «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), що належить Ринату Ахметову, та інвестиційна група «Смарт-Холдинг» скандального нардепа, члена «Опозиційного блоку», де зібралися всі перефарбовані «регіонали», Вадима Новинського».

Хочемо зазначити, що вся наведена інформація являється публічною. Ніхто ніколи її не приховував, вона перебуває у відкритому доступі, може бути переглянута всіма охочими, і новиною, як такою, в принципі, не є. Однак, конкуренти намагаються маніпулювати саме тим фактом, що Саймон Чернявський, теперішній генеральний директор «МРІЇ», колись очолював компанію, яка входить в групу «СКМ» Рината Ахметова. На це хочемо відповісти, що «СКМ» є найкрупнішою групою компаній України, і завжди привертала до себе кращі кадрові ресурси як в Україні, так і за кордоном. У зв’язку з цим є дуже велика кількість досвідчених ефективних менеджерів, які й зараз працюють в компанії «СКМ», або ж, як Саймон Чернявський, покинули групу та успішно працюють в інших структурах. Пов’язувати кожного такого менеджера із групою «СКМ» та Ринатом Ахметовим в подальшому – беззмістовно та нелогічно.

Також в статті наводиться біографія Саймона Чернявського, яка теж є цілком публічною інформацією, доступною для ознайомлення як на сайті Компанії «МРІЯ», так і в інших офіційних джерелах: «Саймон Чернявський отримав посаду гендиректора «Мрії» невипадково. Адже у HarvEast, де він отримав колосальний досвід, Ринат Ахметов ставив перед ним завдання вивести компанію в лідери аграрної промисловості України. До цього, як відомо, Саймон Чернявський працював на різних управлінських посадах у сфері товарів масового споживання, а з 2006 по 2009 роки перебував на посаді заступника директора із виробництва сільськогосподарської компанії Black Earth Farming (Росія). До початку своєї стрімкої кар’єри Саймон Чернявський навчався у коледжі Вассар (США), отримавши науковий ступінь бакалавра у галузі міжнародних відносин та російської мови. У 1996 році отримав ступінь магістра у міжнародній бізнес-школі INSEAD».

Замовники брудної «антимріївської» статті не погребували навіть зіграти на ситуації з військовим конфліктом на Донбасі. В своєму матеріалі вони вказали наступне: «І от тепер колишні «регіонали» знову намагаються нажитись на довірливих українцях, в тому числі жителях нашої області. […] Люди, які підтримували терористів на сході країни, тепер цинічно обіцяють допомагати учасникам АТО». Дані звинувачення є обурливими, адже обіймаючи посаду генерального директора холдингу «HarvEast», Саймон Чернявський особисто і в рамках довіреної йому компанії надавав допомогу жителям східних областей України аж до січня 2015-року, доки займав цей пост. Зокрема, компанія «HarvEast», очолювана Чернявським, власним коштом евакуювала більше 600 жителів із зони активних бойових дій. Це були переважно жінки та діти, яких, до того ж, компанія абсолютно безкоштовно розмістила на своїх відпочинкових базах, надавала допомогу в доставці продуктів харчування, медикаментів та предметів першої необхідності. Ми вважаємо – трактувати такого роду дії так, як трактують їх конкуренти у своєму наклепницькому матеріалі, можна лише хіба виходячи з тої точки зору, що будь який житель східних областей України є терористом, а це неприпустимо.

Що ж стосується обіцянок нового менеджменту «МРІЇ» допомагати учасникам АТО, то така допомога дійсно надається. З кожних 100 грн./га, які Агрохолдинг виділяє на соціальну сферу громадам, 10 грн. спрямовується на допомогу в проведенні АТО. З початку року на ці потреби в різних областях західної України «МРІЯ» спрямувала більше 250 тис. грн.: було закуплено продукти, спорядження, пальне, техніка, будівельні матеріали, надано допомогу сім’ям постраждалих та загиблих. Бюджет Компанії передбачає, що розмір благодійної допомоги на підтримку бійців АТО у 2015 році перевищить 2 млн. грн.

Ще одне безглузде звинувачення, яке висувають Агрохолдингу «МРІЯ» недобросовісні конкуренти, – це те, що «…до Великодня компанія «Мрія Агрохолдинг», ніби жебракам, запропонувала пайовикам отримувати продуктові набори в рахунок паю». Нам не зрозуміле подібне відношення конкурентів до селян – власників паїв, котрих вони називають «жебраками». Позиція Компанії «МРІЯ» чітка: отримання орендної плати за свою ділянку – це законне право пайовика, а виплата цієї орендної плати – законна дія фірми, яка цю землю обробляє. Кожен пайовик має отримувати достойну орендну плату за свій пай. Цього року Агрохолдинг «МРІЯ» запропонував своїм орендодавцям за їхнім бажанням отримати орендну плату не лише зерном та грошима, як зазвичай, а й продуктовими наборами. В окремих селах пайовики висловили бажання отримати саме такі пакунки. Вони були укомплектовані якісними продуктами харчування, як от олія, борошно, консерви, масло, макарони і т. ін., а також солодощі, спеції тощо спеціально до Великодніх Свят. Це загальна практика, поширена й серед інших агрохолдингів, ми не бачимо в цьому нічого негідного, адже кожен пайовик має право сам вирішувати, в якій формі – грошовій чи натуральній – отримувати свою орендну плату.

Закиди в сторону Агрохолдингу стосовно його теперішнього фінансового становища теж не мають жодного підґрунтя. Зі слів конкурентів, «Мрія» заманює нових пайовиків і збільшенням соціальних виплат до 100 гривень за кожен гектар, що компанія має в обробітку. Довірливі люди наївно погоджуються на пропозиції нового керівника «Мрії», навіть не здогадуючись, хто стоїть за його плечима і грошима, які, як відомо, з неба не падають. Адже звідки у збанкрутілого підприємства такі кошти?». На початку червня всі найбільші інформаційні агентства та засоби масової інформації нашої країни повідомляли, що «МРІЯ Агрохолдинг» поповнила свій оборотний капітал на 25 млн. доларів США. Кредитна лінія відкрита поточними кредиторами «МРІЇ» терміном на 6 місяців. Залучені кошти спрямовані на фінансування поточної діяльності Компанії. Окрім того, в травні «МРІЇ» вдалося досягти взаєморозуміння і відновити співпрацю з компанією «OTП Лізинг», в рамках якої Агрохолдинг вже отримав у лізинг техніку та обладнання на суму 2,8 млн. доларів. Ставити під сумнів відновлення стійких фінансових позицій Компанії «МРІЯ» та виконання нею своїх соціальних зобов’язань, як мінімум, не доцільно на фоні цих подій.

«МРІЯ» зі свого боку закликає всіх конкурентів до чесної та прозорої конкуренції згідно всіх європейських правил ринку. Давайте будемо конкурувати не виливанням одне на одного негативу та бруду, а достойною орендною платою пайовикам, гідною соціальною підтримкою сіл та громад і високими виробничими результатами. Від такої добросовісної конкуренції виграють всі – і пайовики, і місцеві громади, і вся Україна, яка намагається зараз довести світові, що вона – європейська країна, а в європейській країні подібна практика неприпустима.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *