Відтепер тернополяни за «п’яне» водіння будуть платити великі штрафи

Відтепер тернополяни за «п’яне» водіння будуть платити великі штрафи

Президент Петро Порошенко підписав закон про посилення адміністративної відповідальності за водіння у стані спяніння. Про це повідомляє сайт Верховної Ради. Прийнятий 7 липня парламентом законопроект передбачає штраф від 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (близько 10,2 тисячі гривень) і позбавлення права керування транспортними засобами на рік за водіння у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції. Раніше цей штраф передбачав 200 неоподатковуваних мінімумів і позбавлення права водіння на термін від одного до двох років.

За друге протягом року аналогічне порушення покарання буде 1,2 тисячі неоподатковуваних мінімумів (20,4 тисячі гривень) і позбавлення водійських прав на три роки. За третє – 2,4 тисячі неоподатковуваних мінімумів і позбавлення права керування транспортними засобами на 10 років.

Якщо водій вживатиме алкоголь чи наркотики після ДТП або після того, як його зупинили поліцейські, до проведення медогляду, передбачається штраф у розмірі 1,2 тисячі неоподатковуваних мінімумів (20,4 тисячі гривень) і позбавлення права водіння на три роки або адміністративний арешт на 15 діб.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *