Вийшли на вулицю, щоб застерегти

Вийшли на вулицю, щоб застерегти

У Тернополі відбувся марш жінок проти раку молочної залози. Напередодні Всесвітнього дня боротьби з цією недугою мешканки області пройшли центральними вулицями міста, щоб привернути увагу суспільства до проблем онкології і власним прикладом показати, що рак грудей – не вирок. Головне – не зволікати.  Ініціатором та організатором цього заходу стало обласне відділення громадської організації жінок-інвалідів «Донна».

13102013-14

– Наша організація допомагає онкохворим жінкам, які втратили молочну залозу, в лікуванні, протезуванні, забезпечуємо їх безкоштовною білизною та лімфорукавами, – розповідає голова правління Марія Линда. – А також надаємо їм психологічну підтримку, адже добре слово лікує не гірше, аніж ліки. Коли наша організація зміцніє, плануємо боротися за державну підтримку онкохворих, відміну багатьох бюрократичних процедур, які лишень травмують жінок. Сьогодні «Донна» налічує 1375 членів. За семирічну діяльність нам вдалося допомогти чотирьом тисячам жінок.

Тепер вони – веселі та усміхнені. Але був момент, коли кожна з них почула страшний вирок – рак. Вони вийшли на вулицю, щоб нагадати всім жінкам, що потрібно любити себе і не відкладати на потім похід до лікаря.

– Від моменту, як виявили у мене цю хворобу, пройшло трохи більше року, – пригадує Лариса Блінова, яка 22 роки тому перенесла дві онкологічні операції . – Спершу я звернулася до цілителів, пробувала народні методи, але потім вирішила – таки лікар і все. Зробила своєчасно операцію. І, може, тільки завдяки цьому я живу. Раджу жінкам не затягувати, а своєчасно, хоч раз на півроку, проходити консультацію у мамолога.

Більше мільйона випадків раку молочної залози щороку реєструють у світі: 180 тисяч – у Європі, 130 тисяч – у США, 16 тисяч – в Україні. Це найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Кожні 35-37 хвилин у нашій країні виявляють новий випадок раку молочної залози і щогодини від цієї хвороби жінка помирає. За словами професора Ігоря Галайчука, пухлина молочної  залози займає одне з перших місць серед ракових захворювань, що реєструються у мешканок Тернопільщини.

– Нині проблем з діагностикою цієї недуги немає, – зазначає онколог. – Проте більшість хворих звертаються до лікарів запізно – на третій-четвертій стадії раку. Якщо пухлина в діаметрі має більше двох сантиметрів, врятувати молочну залозу практично не можливо. Єдиний вихід, аби зберегти здоров’я, – ампутація.

Щоб вберегтися від страшної недуги, фахівці радять кожній жінці після тридцяти раз у 2-3 роки проходити обстеження у мамолога і онколога та щороку – з досягненням п’ятдесятилітнього віку.

У Всесвітній день боротьбі із раком грудей 20 жовтня тернополянки планують поїхати в Київ і взяти участь у Всеукраїнському марші жінок проти раку молочної залози, а ще мріють відкрити в Тернополі реабілітаційний центр, куди могли б приїздити онкохворі з усієї області на лікування, обстеження та оздоровчі процедури.

Юля ТИМКІВ.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *